Oproštaj Mirjane Lučić-Baroni u drugom kolu Wimbledona

Garbine Muguruza (20) (Esp) vs Mirjana Lučić-Baroni: 6:3, 4:6, 6:2

Mirjana Lučić-Baroni/Getty Images

Mirjana Lučić-Baroni poražena je od 12 godina mlađe Španjolke Garbine Muguruza u drugom kolu Wimbledona čime je hrvatski tenis ostao bez predstavnica u ženskom dijelu turnira.

Lučić-Baroni odigrala je još jedan dobar meč na Grand slam turnirima, ali protiv 20. nositeljice turnira nije išlo. Nakon dva sata i tri minute iscrpljujuće borbe Muguruza je slavila u tri seta.

U prva dva seta nije bilo prevelikih uzbuđenja. Obje tenisačice uzele su po set uz break prednosti, dok je u odlučujućem trećem bilo puno više uzbuđenja.

Prvo je Muguruza oduzela servis protivnici, no kod rezultata 2:0 Lučić-Baroni radi break i dolazi na 2:2. Na servisu Španjolke u sljedećoj igri imala je Mirjana šansu za break koju nije iskoristila i tu je Muguruza prelomila dvoboj u svoju korist.

Danas će još na teren od hrvatskih predstavnika izaći Borna Ćorić protiv 25. nositelja Andreasa Seppija te Ivo Karlović (23) protiv Ukrajinca Alexandra Dolgopolova.