Osam hrvatskih medalja na Europskom prvenstvu klubova

Hrvatski natjecatelji bili su uspješni na Europskom prvenstvu klubova.

Anastasiia Baryshnikova I Marina SumiĆ/Getty Images

Hrvatski borci osvojili su čak osam medalja u Antalyi. Članovi splitskog Marjana uzeli su čak tri zlata iako sestre Zaninović nisu nastupile. Zlato i srebro osvojio je Metalac, srebra su uzeli Jastreb i Dubrava, a Forteca Korčula ima broncu.

Lovro Brečić, 18-godišnji član Marjana, osvojio je treće zlato u nizu na G1 turnirima, a ostvario je i niz od 15 pobjeda. Zlata su osvojili i Toni Kanaet i Petra Matijašević, koja je finalu -73 kg svladala europsku prvakinju Ivu Radoš iz Metalca. Treće zlato u nizu osvojila je i Marina Sumić iz Metalca, koja se bori za nastup na Olimpijskim igrama sljedeće godine. Martina Zubčić osvojila je broncu, a Vedran Golec srebro. Korčulanin Dinko Šegedin uzeo je brončanu medalju.

Zlatne medalje: Lovre Bečić -63 kg, Toni Kanaet -74 kg, Petra Matijašević -73 kg (svi Marjan), Marina Sumić -62 kg (Metalac)

Srebrne medalje: Iva Radoš -73 kg (Metalac), Vedran Golec +87 kg (Jastreb), Martina Zubčić -57 kg (Dubrava)

Brončana medalja: Dinko Šegedin -80 kg (Forteca Korčula)