Europa Liga: Osijek do pobjede nakon muke s andorskim amaterima

Osijek je dugo lomio amatere iz Andore, ali u konačnici se kući vraćaju s 0:2 pobjedom zahvaljujući pogocima Benedikta Mioča i Andreja Lukića.

Osijek je danas započeo svoj europski put ove sezone, gostovali su u Andori kod tamošnje UE Santa Colome. Amateri iz Andore pružili su sjajan otpor, ali ipak su ih Osječani uspjeli slomiti te pobijediti 0:2.

Domaći su se naravno postavili u bunker s ciljem da prime što manje pogodaka te možda zabiju iz kakve kontre. Osijek je zbog toga imao ogroman posjed, ali stvarali su malo prilika. Probleme je svakako stvorio i ne pretjerano dobar travnjak, a i iscrpljujući put do male države u Pirinejima.

U prvom dijelu Osijek je najviše prijetio iz raznih ubačaja. U osmoj minuti promašio je nakon kornera Barać, a u 27. minuti Mioč nije uspio pospremiti povratnu loptu Šorše. U 38. minuti i prva ozbiljna obrana vratara domaćih Perianesa, prijetio je Boban, ali lijepo je obranio vratar Santa Colome.

Gotovo je Osijek poveo odmah na početku drugog poluvremena. Sa strane je ubacio Boban, a domaći stoper Aloy skoro pospremio loptu u vlastitu mrežu. U 61. minuti prijeti i udarna igla gostiju Ejupi, ali njegov udarac odlazi tik iznad grede i nema pogotka niti za njega. U 80. minuti Osijek napokon dobiva stopostotnu priliku kada malteški sudac dosuđuje jedanaesterac. Loptu je uzeo Ejupi, ali vratar Perianes mu je lijepo obranio. Ipak na odbijenu loptu natrčao je Benedikt Mioč i zabio za vodstvo hrvatske momčadi. Priliku za 0:2 promašio je Ejupi u 89. minuti nakon ubačaja Škorića, ali ipak duboko u sudačkoj nadoknadi stiže Osijek do još jednog pogotka, strijelac za konačnih 0:2 u četvrtoj minuti sučeva dodatka bio je Andrej Lukić.

Na kraju Osijek kući nosi osjetnu prednost, ali vrlo teško izborenu. Očekujemo d aće idućeg tjedna u Gradskom vrtu to ići puno lakše i da će doći do uvjerljive pobjede za motivaciju prije idućeg kola u kojem ih očekuje dosta ozbiljniji protivnik.

UE SANTA COLOMA – OSIJEK 0:1 (Mioč 80′, Lukić 90’+4)

UE SANTA COLOMA: Perianes – Aloy, Ruiz, Orosa, Maneiro – Munoz, Sandro (83′ Molina) – Bernat ( 81′ C. Rubio), Salomo, J. Rubio (69′ Anton)  – Sanchez

Trener: Emilio Gomez

OSIJEK: Malenica – Šorša, Škorić, Barač (59′ Lesjak), Barišić – Mioč, Lukić – Boban (59′ Grezda), Knežević (85′ Pušić) Grezda – Ejupi

Trener: Zoran Zekić