Osijek nadigrao ZTE

Osijek je u srijedu igrao protiv Slavonca iz Tenje i pobjedio s visokih 14:0.

Nogometaši Osijeka odigrali su u baranjskom mjestu Grabovcu prijateljsku utakmicu s mađarskim drugoligašem Zalaegerszegom i upisali pobjedu 3:0.

Osijek – Zalaegerszeg 3:0

strijelci: Ezekiel Henty u 45′, Mirko Marić u 64′ i Gabrijel Boban u 76′

Osijek: Malenica, Škorić, Jakšić, Grgić, Šorša, M’Pinda, Kamenar, Pervan, Lyopa, Dugandžić i Henty. 2. poluvrijeme: Santini, Guti, Bernardo, Stavitski, Janža, Pušić, Pervan, Caimacov, Štrkalj, Boban i Marić.

Zalaegerszeg: Iless, Konya, Lesjak, Devecseri, Bedi, Kiss, Hudak, Barczi, Madarasz, Babati i Novak. 2. poluvrijeme: Szemeredi, Lesjak, Kulcsar, Szokronyos, Szabo, Gajdos, Bedi, Popin, K. Horvath, Feher i Ekker.

Trener Osijeka Zoran Zekić od prve minute dao je šansu oporavljenicima Šorši, Lyopi i Hentyju, a priliku su dobili i mladi Jakšić te Juventusov M’Pinda koji je na posudbi u Gradskom vrtu. Upravo je povratnik Henty udarcem sa 20ak metara načeo Mađare u 45. minuti. U 64. minuti Mirko Marić je povećao vodstvo nakon centaršuta Stavitskog, a konačni rezultat postavio je Gabrijel Boban nakon lijepog solo prodora.

“Izuzev prvih petnaestak minuta kada smo pokazali malo neodgovornosti i u susret ušli nešto komotnije, sve ostalo je bilo na prilično dobroj razini. Ne samo da je pobjeda sigurna i izražena dosta visokim rezultatom, nego smo stvorili još puno prilika, posebno u drugih 45 minuta. Dobro je da su Henty i Lyopa odigrali ozbiljniju utakmicu, svaki po 60 minuta i vraćaju se u onaj ritam prije ozljeda. Nadam se da će do prvenstvenog susreta s Lokomotivom svi biti u konkurenciji za momčad što bi nam bilo itekako bitno. Ovo s Mađarima je bilo na sasvim solidnoj razini, mogu reći da sam zadovoljan onim što smo odigrali, kao i činjenicom da su nam sva tri gola postigli napadači” – zadovoljan je bio Zekić.