Osijek opet svladao Zagreb

Osijek je pomalo iznenađujuće slavio u Kranjčevićevoj...

Zagreb je na domaćem terenu kontrolirao loptu protiv Osijeka, no gosti su ipak slavili 1:0. Mogao je Zagreb povesti već u šestoj minuti, ali Mikulić je zaustavio dobar pokušaj Gabrijela Bobana. U nastavku akcije je pokušao i Medić, no mladi vratar Osijeka je opet bio siguran. Zagreb je nastavio s dominacijom, no u sljedećih dvadesetak minuta imao je tek dva udarca Krovinovića. U 30. minuti je Osijek odigrao prvu opasniju akciju i odmah je poveo preciznim udarcem Mandića pored neigurnih Muse i Kolingera.

Osijek je igrao prilično defenzivno i lako je zaustavljao neopasne napade Zagreba, a nakon pogotka je Besek posložio još čvršću obranu. Dvije promjene uoči nastavka nisu razbudile Zagrebaše, dok su gosti nekoliko puta opasno zaprijetili iz kontri. U 78. minuti je Matas bio neprecizan u dobroj situaciji, kao i Aganspahić u posljednjoj minuti. Medićeva momčad je najviše pokušavala iz slobodnih udaraca Valentina Stepčića, no Mikulić je bio sjajan.