[VIDEO] Osijek ostvario veliku prednost: Švicarci na koljenima u sjajnoj atmosferi Gradskog vrta

U sjajnoj atmosferi Gradskog vrta Osijek je dočekao Luzern u drugom pretkolu Europa Lige i pobjedom od 2:0 napravio veliki korak prema prolasku u daljnji krug natjecanja. Strijelci za Osijek su bili Ejupi i Grezda, a domaćini su otpor Luzerna slomili pogocima u drugom poluvremenu.

Osijek je u utakmicu ušao izuzetno angažirano i od početka se odvijala prava rovovska bitka na sredini terana, a prvu veliku šansu je propustio Bočkaj, pojačanje iz Lokomotive, u 11. minuti. Desetak minuta kasnije zaprijetio je po prvi puta Luzern preko Ugrinića, a onda se budi najbolji strijelac Osijeka Ejupi. Prvo mu je u smiraju poluvremena dobru šansu obranio gostujući golman Omlin, no u 66. minuti spasa za Luzern nije bilo.

Tada je Bočkaj sjajno ubacio loptu rukom iz auta koju glavom posprema u mrežu Ejupi za erupciju oduševljenja u Gradskom vrtu. Kada se očekivalo da će Osijek mirno privesti utakmicu kraju stigao je novi pogodak. Grezda je u 79. minuti ukrao jednu loptu Rodriguezu i iz teške situacije, s desne strane, je uputio udarac koji se činio kao lagan plijen za Omlina, no gostujućem vrataru lopta prolazi ispod ruke i završava u mreži. U tim trenucima je Luzern, ekipa Markusa Babbela, bivšeg velikana njemačkog nogometa, izgledala potpuno izgubljeno na terenu. Do kraja utakmice Luzern se otvorio što je omogućilo nekoliko prilika iz kontri Osijeka, no nije bilo preciznosti da se ovaj duel praktički već riješi u Osijeku.

Vrijedi zaključiti kako je Osijek ostvario veliku prednost pred uzvrat u Švicarskoj, a posebno veseli prikazana igra Zekićeve momčadi budući da je Osijek pokazao kako je odlično odradio prijelazni rok i kako su se novi igrači vrlo brzo uklopili u ekipu koja je još jača nego prošle godine. U svakom slučaju ako Osijek replicira ovakvu igru u Švicarskoj prolaz ne bi smio doći u pitanje, a navijači Osijeka večeras mogu uživati u predivnoj europskoj večeri svoga kluba i velikoj, zasluženoj pobjedi nad Luzernom.