HNL: Osijek svladao Rijeku!

Ostat će mnogo repova nakon ove utakmice.

Osijek je slavio nad Rijekom u Gradskom vrtu 2:1 i tako preuzeo treće mjesto ligaške ljestvice. Pred 4 000 gledatelja susret 22. kola sudio je Duje Strukan.

Ključni detalj dogodio se u šestoj minuti. Grezda pretrčava Župarića, koji ga ruši, a splitski sudac pokazuje izravan crveni karton. Do poluvremena Rijeka je uspjela držati “nulu”.

U drugom dijelu Osijek ipak dolazi do vodstva preko Grgića. Na 2:0 povisio je Hajradinović, nakon sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca. Riječani su uspjeli u 87. minuti smanjiti preko Pavičića, no do kraja nisu dobili priliku za izjednačenje.

Osijek: Malenica, Šorša, Barać, Škorić, Grgić, Mioč, Mudražija (34′ Marić), Grezda, Lopa (85′ Bočkaj), Hajradinović, Boban

Rijeka: Sluga, Raspopović, Župarić (6’crveni karton), Punčec, Zuta, Grahovac (73′ Capan), Bradarić, Acosty (15′ Escoval), Kvržić (47′ Puljić), Pavičić, Čolak