OSIJEK U SLAVONSKOM DERBIJU SLAVIO PRED CIBALIJOM

Topli jesenski dan izmamio je 500- tinjak gledatelja na Vinkovačkom stadionu gdje se održao pravi „slavonski derbi“ 16. kola Prve HNL između dva stara znalca; Cibalije i Osijeka. Njihov 47. međusobni okršaj završio je pobjedom Osijeka s rezultatom od 0:2.

CIBALIJA – OSIJEK 0:0 ( 0 : 2 )

Glavni sudac: Igor Pajač ( Sv.I.Zelina)
Pomoćni: Jerko Crnčić (Vrbovec), Davor Kožarec (Domaslovec), Marko Matoc ( Zaprešić)

Sastav:
CIBALIJA- Matković, Zgrablić, Jerbić, Filipović, Dabro, Pervan, Baša (Tiago 61′), Crnčević(Karačić 73′), Mijoković, Čuljak, Mišić (Kraljević 81′)
OSIJEK-Mikulić, Barišić,Barać,Vojnović,Ejupi, Perošević (Boban 76′), Arsenić, Škorić, Lopa, Lukić (Lesjak 82′), Knežević (Pušić 68′)
Strijelci: 0:1 Ejupi (61′), 0:2 Boban (90+1′)
Žuti kartoni: Mišić (CIBALIJA), Barać (OSIJEK), Ejupi (OSIJEK), Lukić (OSIJEK), Lopa (OSIJEK), Škorić(OSIJEK)

Prvim zviždukom suca Pajača i glasnim navijanjem s tribina započela je utakmica uz prvi napad Cibalije. Obje momčadi ušle su u utakmicu izrazito motivirane u želji za pobjedom i osvajanjem nova 3 boda. Prvo poluvrijeme Cibalija je pokazala da je dostojan protivnik Osijeku te svojim prilikama pokušala doći do zgoditka. Ipak poluvrijeme je završilo rezultatom 0:0. Momčad Osijeka u drugom poluvremenu sve više je napadala protivnička vrata, do trenutka u 61′ minuti kada je Ejupi postigao svoj šesti pogodak u sezoni i tako donio prednost Osijeku. U daljnjem tijeku utakmice redale su se šanse kojih je sve više bilo sa osječke strane, a mrežu Cibalije uspješno branio vinkovački vratar Matković, koji je u sudačkoj nadoknati 90+1′ postao i tragičar zbog katastrofalne pogreške u kojoj je izgubio loptu i primio pogodak kojim je Boban potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Siniša Sesar je tako današnjim porazom debitirao na klupi Cibalije te se tako Vinkovčani na ljestvici s ukupno 8 bodova nalaze na pretposljednjem mjestu ljestvice i samo bodom prednosti ispred RNK Split. Osijeku je ova pobjeda donijela 3 boda s kojima je preskočio Hajduk  te se s ukupno 33 boda nalazi na 3 mjestu ljestvice.