PRVA HNL

OSJEČANI POBJEDOM UČVRSTILI TREĆE MJESTO NA LJESTVICI

NK OSIJEK-NK INTER ZAPREŠIĆ 2:1 (1:0)

Photo/Facebook: NK Osijek

Odigrana je prva utakmica 29. kola HNL-a između NK Osijek i NK Inter Zaprešić. Pred oko 2000 domaćih gledatelja na stadionu Gradski vrt Osijek je svladao Inter rezultatom 2:1 i tako dodatno učvrstio svoju treću poziciju na ljestvici.

Osječani su svoju prvu prednost na utakmici postigli u devetoj minuti susreta kada je preko ubačaja Peroševića Lopa postigao pogodak. U 89. minuti Andrej Lukić povećava prednost Osijeka i zabija za 2:0, nakon kojega u sudačkoj nadoknadi Mamut uspijeva smanjiti prednost Osječana na 2:1.

Nakon šest pobjeda u sedam utakmica Osijek nastavlja niz odličnih rezultata, te se s 56 bodova nalazi na trećem mjestu ispred kojega se nalaze Rijeka i Dinamo, te na četvrtom mjestu Hajduk sa šest bodova i utakmicom manje. Inter se nalazi na osmom mjestu ljestvice.

NK OSIJEK- NK INTER ZAPREŠIĆ 2:1 (1:0)

Strijelci: 1-0 Lopa (9′), 2-0 Lukić (89′), 2-1 Mamut (90’+4)

OSIJEK (4-1-3-2): Malenica – Matas, Lesjak, Škorić, Barišić – Lukić – Mioč, Lopa, Knežević – Perošević, Ejupi
INTER (3-5-1-1): Čović – Begić, Filipović, Komorski – Bosec, Postonjski, Mazalović, Šarić, Čale – Puljić – Kolar