Osječanke bolje od moldavskih prvakinja na startu puta ka Ligi prvakinja

Osječanke su pobjednički startale na putu prema Ligi prvakinja...

Nogometašice Osijeka otpočele su na stadionu Gradski vrt napad na elitno društvo Lige prvakinja. Najboljoj hrvatskoj ženskoj nogometnoj ekipi sučelio se moldavski Noroc Nimoreni, a izabranice trenera Zvonimira Kolaka na koncu su slavile s naoko uvjerljivih 4:0.

Rezultat ipak ne odaje pravo stanje na travnjaku, odnosno igru hrvatskih i moldavskih prvakinja. Osječanke su se, naime, podosta mučile s efikasnošću, lopta dugo nije htjela u gol da bi potom uraganski, u razmaku od samo nekoliko minuta, riješile ogled i pobjednički otpočele put ka elitnom nogometnom natjecanju.

Bravu je u 65. minuti najzad otključala Martina Šalek, Izabela Lojna samo minutu potom iskoristila zbunjenost gostujuće obrane i povisila rezultat, a u 83. minuti i sjajno asistirala Mateji Andrlić za 3:0. Konačan rezultat u desetoj minuti sudačke nadoknade (zbog višekratnog pružanja pomoći vratarki Noroca) postavila je kapetanica Violeta Baban.

U ostalim susretima Spartak iz Subotice s 2:1 svladao je Benficu, kojoj će se u četvrtak suprotstaviti i Osječanke, nakon čega – prema predviđanjima – slijedi odlučujući dvoboj za prvu poziciju kvalifikacijske skupine sa Subotičankama. “Igrali smo tešku utakmicu, njihove su igračice pred kraj doslovce padale s nogu. Noroc nas je malo iznenadio, odlično se branio i dosta smo kasno probili njihov blok. Dalje ide samo prva ekipa, što znači da bismo s tri pobjede bili sigurni. Prošle smo godine Spartak pobijedili, sada smo se i pojačali te se nadamo do kraja osvojiti devet bodova te osigurati Ligu prvakinja”, kazao je Kolar, a prenosi Sportnews.