Osječanke nakon 1867 minuta primile gol

ŽNK Osijek ima 21 naslov prvaka Hrvatske, a od 2007. godine uzele su sva prvenstva i kupove.

Nogometašice Ženskog nogometnog kluba Osijek primile su prvi gol ove sezone u utakmici 13. kola Prve hrvatske nogometne lige za žene, a s time su prekinule niz od 1867 minuta bez primljenog pogotka.

Osječanke su jučer sa 8:1 bile bolje od ŽNK Agrama, a Zagrepčanke su povele golom Tomislave Matijević već u četvrtoj minuti susreta i dobro se držale čitavo poluvrijeme koje je završilo 1:1 zahvaljujući Eni Pernar. U nastavku su Lojna i Andrlić dvaput, te Balić, Šalek i Joščak osigurale novu visoku pobjedu.

Prije Tomislave Matijević mrežu Osijeka u prvenstvu zadnji puta je zatresla Andreja Šćukanec-Hopinski, nogometašica ekipe Katarina Zrinski iz Čakovca.

Bilo je to 19. studenog 2016. godine u Čakovcu, u sklopu devetog kola prvenstva kada su Osječanke sa 10:1 bile bolje od domaćih nogometašica, a Andreja je postigla pogodak za smanjenje rezultata 1:2 u 27. minuti.