Oslabljeni Zagreb poražen u Prešovu

Devet igrača Zagreba nije niti otputovalo na utakmicu.

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u devetom kolu rukometne SEHA Gazprom lige na gostovanju kod Tatran Prešova rezultatom 31:21.

Zbog velikog broja ozljeda, ali i nagomilanog odmora, a uoči iznimno važne utakmice Lige prvaka u Varaždinu protiv Motora, u Slovačku je otputovao znatno oslabljen i pomlađen sastav. U Zagrebu su ostali: Zlatko Horvat, Damir Bičanić, David Mandić, Ivan Sršen, Urh Kastelic, Valentino Ravnić, Leon Šušnja, Tin Kontrec i Lovro Jotić, a priliku je dobilo čak pet juniora.

Tatran Prešov – PPD Zagreb 31:21 (16:10)

Tatran Prešov: Cvitković 5, Chupryna 8 obrana; Rabek 4, Hrstka 1, Lapajne 3, Krok 6, Recicar, Križ, Urban, Čip 3, Vučko 4, Stranovsky, Butorac 9, Kasal, Tsarapkin, Afanou 1.

PPD Zagreb: Ristanović 1, Vekić 2 obrane; Ereš 8, Vistorop, Mrakovčić 2, Božić-Pavletić 3, Senjamin Burić 3, Potočnik 3, Vrbić, Qerimi, Javor, Hrstić, Ljubić 1, Šafranko, Klarica.

Momčad Slavka Goluže preuzela je početno vodstvo, a mladi Zagrebaši držali su egal prvih 15ak minuta. Nakon toga dogodio se očekivani pad, pa su Slovaci stvorili prednost od šest pogodaka na poluvremenu, a ona je narasla do konačnih +10.

Najbolji iz redova zagrebačke momčadi bio je Josip Ereš s osam pogodaka, dok je s devet golova domaćine do pobjede predvodio Bruno Butorac.

Na ljestvici SEHA lige PPD Zagreb je sa 21 bodom izjednačen na vrhu sa Nexeom, dok se Tatran popeo na treće mjesto sa tri boda manje.