Osmi pogodak Nikole Kalinića za Dnipro

Nikola Kalinić postigao je svoj osmi pogodak za Dnipro ove sezone, poentiravši protiv Volyn Lutska...

Nikola Kalinić/Getty Images

Nikola Kalinić ove sezone pruža sjajne partije u dresu ukrajinskog Dnipra. Ovoga se vikenda hrvatski napadač ponovno upisao u strijelce, poentiravši u 51. minuti u visokoj 5:0 pobjedi svoga kluba nad Volyn Lutskom.

Domaćine je u vodstvo već u 17. minuti doveo Konopljanka, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena rezultat je povisio Ksonz, a treći je pogodak bio djelo našeg reprezentativca, koji se spretno snašao nakon ubačaja s desne strane i špicem proslijedio loptu u mrežu tik ispred suparničkoga vratara. Konačan rezultat postavili su Blyznychenko i Zozulja.

Kalinić je ove sezone u 14 utakmica za Ukrajince zabio osam pogodaka, a bio je strijelac i u prošlotjednoj utakmici Europske lige. Vodeći na prvenstvenoj ljestvici kijevski Dinamo ispred Dnipra ima pet bodova više, a između njih se na drugu poziciju ugurao Šahtar Darija Srne s 34 boda.