Osvrt na održano prvenstvo Hrvatske u Karateu

Ana-Marija Čelan, Ivona Tubić, Jelena Kovačević, Azra Saleš i Ana Lenard/Foto Hrvatski karate savez facebook

Na prvenstvu Hrvatske u karateu održanom u Sv. Ivanu Zelini došlo je do stanovite smjene generacija. Najviše finalista imali su predstavnici Hrvatskog dragovoljca (5), a najviše prvaka, po dva TAD Rijeka i Hercegovina Zagreb. U dvije ženske kategorije viđeni su sestrinski obračuni. Tako je u pero kategoriji Monika Berulec (Hrvatski dragovoljac) savladala sestru i klupsku kolegicu Ivonu, a u kategoriji do 61kg Samoborka Maja Lenard pobjedila je svoju sestru blizankinju Anu, bivšu europsku prvakinju. najuzbudljivija borba viđena je u teškoj kategoriji gdje je Ana Marija Bujas Čelan (Student Zagreb) doslovno u posljednjoj sekundi savladala Mašu Martinović (Hercegovina Zagreb) s 1:0.

U muškoj konkurenciji došlo je do smjene generacija što je izvrsno za hrvatski muški karate. Prvaci su postali sve mladići mlađi seniori kojima niti jednom nema više od 21 godine. Dosada je cijela reprezentacija ovisila o rezultatima Danila Domdjonija.