Otvoreno prvenstvo Afrike – Ivan Mikulić osvojio drugo mjesto

Između 13 vodećih Ivan Mikulić izborio drugo mjesto

Foto : HPO

Na Otvorenom prvenstvu Afrike u paraTaekwondou koje je održano u marokanskom Aghadiru u konkurenciji 13 vodećih svjetskih sportaša hrvatski predstavnik Ivan Mikulić nastupio je u kategoriji K-44, +75kg  te je osvojio drugo mjesto.

Prvu borbu s 20:16 dobio je Mikulić protiv Engleza Matta Busha. Druga borba Ivana Mikulića protiv rusa Ataeva bila je repriza finala sa 6. Svjetskog paraTaekwondo prvenstva koje je održano u turskom Samsunu 2015. godine koju je dobio zlatnim bodom nakon što je meč završio rezultatom 9:9. U finalu Mikulić je tijesno poražen 17:15 od Amerikanca Medella.

Unatoč porazu u finalu Ivan Mikulić, član Taekwondo kluba „Galeb“, iz Splita, s 215 bodova učvrstio je vodeću poziciju na svjetskoj rang listi, od kojih će vodećih prva četiri nastupiti direktno na 16. paraolimpijskim igrama u Tokyu 2020. godine.