Otvoreno prvenstvo Slovenije: Filip Zubčić najbrži u slalomu

Filip je ujedno osvojio do sada najbolje slalomske FIS bodove potrebne za bolje startne pozicije u idućoj sezoni

Filip Zubčić foto: Goran Razić

Filip Zubčić osvojio je prvo mjesto na prvenstvu Slovenije u slalomu u Kranjskoj Gori u vremenu 1.54.74 minute ispred Trejbala (Češka) i Raydinga (Velika Britanija). Ujedno je osvojio do sada najbolje slalomske FIS bodove potrebne za bolje  startne pozicije u idućoj sezoni. Od hrvatskih natjecatelja Matej Vidović zauzeo je četvrto mjesto, a Natko Zrnčić Dim peto i Elias Kolega sedmo mjesto.

U slalomu na Otvorenom prvenstvu Slovenije u ženskoj konkurenciji Saša Tršinski bila je šesta, Andrea Komšić sedma uz 1.93 odnosno 1.95 sekeundi zaostatka za pobjedničkim vremenom Čehinje Martine Dubovske (1:53.31) za 26.58 odnosno 26.69 FIS bodova. U daljnjem plasmanu još i Leona Popović deveta uz 2.92 sek. zaostatka za pobjedničkim vremenom i 32.00 FIS bodova (poput Filipa najbolji osobni FIS bodovi do sada). Sofija Novoselić i Edita Pršendić bez završetka druge, Iva Mišak ovoga puta bez završetka prve vožnje.