Ozljeda Ane Konjuh – prijevremeni kraj sezone

Pobjedu nad trećom nositeljicom svijeta Konjuh nije slavila jer je u trećem setu ozlijedila gležanj.

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh, trenutno 67. igračica svijeta,  nije se uspjela plasirati u četvrto kolo Wimbledona. U tome ju je spriječila ozljeda zgloba prilikom meča, ali i protivnica Poljakinja Agniezske Radwanske.

Poljakinja Radwanska slavila je u dva seta 6:2, 4:6, 9:7. Nakon izjednačenja, odlučujući set nije bio sretan za hrvatsku tenisačicu. Pobjedu nad trećom nositeljicom svijeta Konjuh nije slavila jer je u trećem setu ozlijedila gležanj. Unatoč ozljedi, nastavila je meč s bandažom na gležnju, ali su emocije bile  jasno vidljive na njenom licu.

Trenutna ozljeda gležnja i ozljeda na posljednjem meču u kineskom gradu Wuhanu protiv Njemice Julije Georges  rezultirali su njezinim ranijim zaključivanjem sezone.
Zbog takvog neslavnog nastavka sezone, Konjuh će izostati sa kvalifikacije za 700 tisuća dolara WTA vrijednog turnira u Moskvi i sa nastupa na ITF turnira u Francuskoj.