Panathinaikos vratio uzbuđenje prvenstvu uz gol Mladena Petrića

Mladen Petrić postigao je pogodak u derbiju 25. kola grčke Superlige protiv Olympiakosa...

Mladen Petrić/Getty Images

U derbiju 25. kola grčkoga prvenstva sučelili su se Panathinaikos i Olympiakos, a pobjedom u grotlu stadiona Apostolos Nikolaidis domaći, na čelu s Mladenom Petrićem, ponovno su se ravnopravno uključili u borbu za naslov.

Zeleni su u novoj kalendarskoj godini očito odlučili okrenuti sasvim novu stranicu, nanizali su šest trijumfa zaredom, a konačnu točku na ulazak u utrku za vrh stavili su svladavši najvećeg konkurenta za podizanje pehara.

Zapažene uloge imali su hrvatski igrači u redovima domaćih. Mladen Petrić u 78. minuti zabio je lijepi pogodak za 2:0, svoj sedmi u prvenstvu, pogodivši donji desni kut, a svih su 90 minuta solidno odigrali Gordon Schildenfeld i Danijel Pranjić.

Alejandro Dominguez tek je u sedmoj minuti sudačke nadoknade utješnim pogotkom uspio smanjiti rezultat na konačnih 2:1.

Olympiakos još uvijek drži čelno mjesto Super lige s 58 bodova, Pao se približio na tri poena zaostatka, dok je PAOK pobjedom nad Verijom održao nade i za vodećim dvojcem kaska osam, odnosno pet bodova.