PAO na hrvatsko gorivo: Petrić asistirao, Pranjić potvrdio pobjedu

Mladen Petrić i Danijel Pranjić arhitekti su pobjede Panathinaikosa protiv Xhantija.

Danijel Pranjić/Getty Images

Panathinaikos je u 32. kolu grčke Superlige pred svojim navijačima pobijedio Xanthi, solidnu momčad iz srednjeg dijela tablice, rezultatom 2:0.

Bitnu ulogu u sastavu iz Atene i dalje ima hrvatski dvojac Mladen PetrićDanijel Pranjić. Hrvatski su nogometaši ponovno aktivno sudjelovali u oba pogotka – prvo je nakon asistencije Mladena Petrića u 67. minuti poentirao Karelis, da bi iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi slavio i Pranjić.

U prvih jedanaest domaćina svoje je mjesto pronašao i Gordon Schildenfeld, koji je – kao i Pranjić – na travnjaku proveo cijelu utakmicu. Petrić je igru napustio u 77. minuti.

Na prvenstvenoj je tablici PAO s utakmicom više na drugom mjestu, no nešto će se sutra pitati i PAOK, kojemu u goste stiže PAS Giannina.