Paragvaj iznenadio Argentinu

Argentina i Paragvaj podijelili su bodove...

Angel di Maria/Getty Images

U četvrtoj utakmici Copa Americe vidjeli smo prilično kvalitetan nogomet. Argentina je u prvoj dijelu imala vodstvo 2:0 protiv Paragvaja, no čvrsti Paragvajci se nisu predali i dvoboj je završio 2:2. Od prve minute Argentina je krenula ofenzivno, a prvu priliku je imala u 14. minuti kad je Silva krajnjim naporom odbio pokušaj Di Marije izravno iz kornera. Četiri minute potom Mascherano je snažno pucao, a Messi je uspio samo skrenuti pored gola. Potom je opet pao ritam igre, ali Argentina je nastavila s pritiskom.

Silva je u 27. minuti lako zaustavio loš pokušaj Aguera s vrha kaznenog prostora. Igrala se 29. minuta kad je Samudio neoprezno vratio loptu svom vrataru, Aguero je presjekao, zaobišao Silvu i lako poslao loptu u praznu mrežu. U 36. minuti je opet Samudio bio tragičar oborivši Di Mariju u kaznenom prostoru, a Messi je bio precizan za 2:0. Do kraja prvog dijela Argentina je mirno čuvala prednost, a Paragvaj nije opasnije zaprijetio.

No, u drugih 45 minuta bila je to potpuno drugačija utakmica. Paragvaj je bio mnogo agresivniji i ofenzivniji. U prvih desetak minuta nije iskoristio nekoliko lijepih prilika, a onda je u 60. minuti Nelson Valdez prekrasnim udarcem iz daljine svladao nemoćnog Romera za 2:1. Tri minute kasnije Messi je iz teške situacije pucao pored gola. Silva je u 67. minuti zaustavio snažan udarac Pastorea. Argentina je nakon pogotka opet imala 15 minuta dominacije.

U 72. minuti je Gonzalez u dobroj prilici pucao pored gola. Riječ je o igraču koji je dvije minute nakon ulaska u igru mogao biti isključen zbog jednog grubog prekršaja na Di Mariji, ali dobio je samo žuti karton. Dvije minute nakon toga Messi je zakasnio na dodavanje Di Marije i propustio je poslati loptu u praznu mrežu. Paragvajski vratar je u 78. minuti mirno zaustavio sjajan udarac Di Marije. U 90. minuti Argentina je kažnjena za promašaje. Gonzalez je ubacio iz slobodnog udarca, a Barrios je kroz noge Garaya poslao loptu u argentinsku mrežu za konačnih 2:2. Još je u posljednjim trenucima nadoknade Tevez glavom bio neprecizan.