Paragvaj uz mnogo sreće svladao Jamajku

Paragvaj se minimalnom pobjedom protiv Jamajke znatno približio četvrtfinalu...

Choclito, maskota Copa Americe/Foto: Gettyimages

Paragvaj je bio bolji od Jamajke i zasluženo je slavio 1:0, ali imao je i sreće. Prvih dvadesetak minuta bilo je potpuno nezanimljivo i nije bilo nikakvog posla za vratare. Kerr je u 20. minuti lako obranio dobar pokušaj Santa Cruza s desetak metara. Paragvaj je tada zaigrao mnogo bolje i već u idućoj minuti je opasan udarac Bobadille prohujao pored gola. U 32. minuti je Santa Cruz prekrasno gađao s vrha kaznenog prostora, no vratar Jamajke je bio siguran. Tri minute potom je Jamajka prvi puta zaprijetila, ali slab udarac Lawrencea iz daljine nije bio problem za Silvu.

Jedini pogodak na utakmici postignut je u 36. minuti. Caceres je uputio dugu loptu, a Kerr je napravio nevjerojatnu pogrešku. Istrčao je izvan kaznenog prostora i glavom spustio loptu na nogu Benitezu, koji je rutinski pogodio praznu mrežu za iznimno važnu pobjedu Paragvaja. Snažan udarac Ortigoze u 42. minuti nije bio precizan. Jamajka u prvih 45 minuta nije ništa pokazala, ali i Paragvaj je bio slabiji u odnosu na prvu utakmicu.

U 48. minuti je opravdano poništen pogodak Caceresa zbog zaleđa. Četiri minute potom se isti igrač lijepo oslobodio nekoliko čuvara i dobro pucao s dvadesetak metara, no Kerr je ovog puta bio siguran. Jamajka je opet pokušala zaprijetiti u 54. minuti, no Dawkins je pucao preko gola. Igrala se 60. minuta kad je Samudio sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio gredu. U nastavku se igralo slično kao u prvom dijelu. Jamajka je bila gotovo nemoćna, no Paragvaj nije uspio drugim pogotkom riješiti utakmicu.

Sredinom drugog dijela je malo pao ritam igre i nismo vidjeli ništa zanimljivo do 77. minute, kad je Lawrence u kaznenom prostoru rukom zaustavio udarac Santa Cruza, ali sudac ipak nije pokazao na bijelu točku. Jamajčani su najbolju priliku za izjednačenje imali u 80. minuti, no dobar pokušaj McClearyja je otišao nekoliko centimetara pored gola. Morgan je u 90. minuti loše pucao glavom. U drugoj minuti sudačke nadoknade Silva je neoprezno istrčao, no Mattocks je glavom prebacio prazan gol.

Nakon nepotpunog drugog kola Paragvaj ima četiri boda, Urugvaj tri, Argentina jedan, dok je Jamajka bez bodova.