Partizan preokrenuo za nastavak nade, Lazio porazio finalista

Partizan je poslije petoga kola Europske lige na korak od proljeća u Europi...

Nogometaši Partizana slave pogodak/Foto: Gettyimages

Odigrana je većina susreta petoga kola grupne faze Europske lige. U skupini E Dinamo Minsk s minimalnih je 1:0 svladao Viktoriju Plzen, i to nakon što je Nenad Adamović u trećoj minuti sudačke nadoknade prvo promašio jedanaesterac, da bi odbijenu loptu potom ipak pospremio u mrežu.

U drugoj utakmici skupine nešto su ranije igrali Kuban iz Krasnodara i Borussia Dortmund, a domaćini su nanijeli Nijemcima prvi ovosezonski europski poraz te su iz daljnjeg natjecanja posredno izbacili i Tudorov PAOK.

U skupini G Lazio je s 3:1 pobijedio prošlogodišnjeg finalista Dnjipro, dok su Rosenborg i St. Etienne u Norveškoj podijelili bodove. Domaći su poveli preko Soderlunda u 40. minuti, a s bijele točke deset minuta prije kraja izjednačio je Roux.

Bivši klub Slavena Bilića Bešiktaš pred svojim je navijačima pobijedio Skenderbeu s 2:0 zaslugama Tosuna (35′, 78′), dok je Lokomotiv u istoj skupini u golijadi u Rusiji poražen od Sportinga s 2:4.

U skupini K Schalke je minimalno pobijedio ciparski APOEL, uz promašeni jedanaesterac Aoga u 89. minuti, dok je Sparta u Pragu s istim rezultatom bila bolja od Asterasa. Jedini zgoditak djelo je Brabeca u 33. minuti.

Na korak do prezimljavanja u Europi došli su pak nogometaši Partizana, koji su u Beogradu slavili protiv Alkmaraa s 2:1. Nizozemci su u 48. minuti poveli preko Dos Santosa Souze, no Partizan je do isteka devedesete ipak uspio preokrenuti rezultat; u strijelce su se upisali Oumaru (65′) i Živković (89′). U drugom ogledu skupine L Athletic Bilbao s 3:2 slavio je na gostovanju kod Augsburga.