Pašalić debitirao sjajnim pogotkom

Mario Pašalić je prekrasnim pogotkom debitirao za Monaco...

Mario Pašalić/Foto hns-cff.hr/Drago Sopta

Mario Pašalić debitirao je za Monaco u pobjedi protiv Young Boysa 3:1 u gostima u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka i odmah je postigao prekrasan pogodak. Do 64. minute bila je to prilično nezanimljiva utakmica bez posla za vratare. Tada je Kurzawa doveo Monaco u prednost, a u 71. minuti je Carrilo povisio. Tri minute potom je Nuzzolo dao malo nade švicarskoj momčadi, ali već u idućoj akciji Pašalić je prekrasnim udarcem s vrha kaznenog prostora postavio konačan rezultat. Subašić i Pašalić odigrali su svih 90 minuta.

U paklenoj atmosferi Istanbula utakmica Fenerbahcea i Sahtara završila je 0:0. Šahar je bio bolji i nije iskoristio nekoliko dobrih prilika, a jedan od najboljih igrača utakmice bio je Darijo Srna. Kapetan hrvatske reprezentacije odigrao je cijelu utakmicu, dok je Eduardo ušao u 77. minuti. Robin Van Persie debitirao je za Fenerbahce ušavši u 68. minuti.

Panathinaikos je pred svojim navijačima svladao Club Brugge 2:1. Mbomo je u desetoj minuti pogodio za prednost gostiju. Igrala se 34. minuta kad Berg nije iskoristio kazneni udarac, no iskupio se tri minute kasnije pogotkom za izjednačenje. U 44. minuti je Panathinaikos ostao bez isključenog Sancheza, ali ipak je slavio pogotkom Karelisa s bijele točke u 65. minuti. Danijel Pranjić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Mladen Petrić ostao na klupi.

Skenderbeu je u gostima svladao Milsami 2:0 pogocima Salihija u 50. minuti i s bijele točke u 73. minuti. Karlo Belak je odigrao svih 90 minuta za prvaka Moldavije, dok je Igor Banović ušao u 74. minuti. U obrani prvaka Albanije cijelu utakmicu je odigrao Marko Radaš.

U Mađarskoj su Videoton i BATE odigrali 1:1. Luijckx je autogolom u 56. minuti donio prednost gostima, a u pretposljednjoj minuti je Vincius izjednačio. Dinko Trebotić je odigrao svih 90 minuta.