Pašalić strijelac za Atalantu u polufinalu kupa

Sva četiri polufinalista imaju hrvatske nogometaše u kadru.

Prvu utakmicu polufinala Talijanskog kupa odigrali su u srijedu Fiorentina i Atalanta, a sadržajan je dvoboj završio bez pobjednika, rezultatom 3:3.

Poveli su gosti preko Alejandra Gomeza u 16. minuti, a drugi pogodak za Atalantu, u 18. minuti, postigao je hrvatski veznjak Mario Pašalić, iz blizine nakon ubačaja Iličića s desne strane terena.

Fiorentina je preko Federica Chiese i Marca Benassija poravnala uoči odlaska na odmor, a u 58. minuti Marten de Roon donosi novu prednost Atalanti. Konačnih 3:3 postavio je Luis Muriel u 79. minuti.

Pašalić je odigrao cijelu utakmicu, Marko Pjaca ostao je među pričuvama Fiorentine, a uzvratni je ogled na rasporedu u travnju.

U drugom polufinalu, Lazio i Milan su u Rimu remizirali bez pogodaka, a hrvatski reprezentativci Milan Badelj kod domaćih i Ivan Strinić kod Rossonera nisu ulazili u igru.