Perišić zabio i ispao, Badelj i Kalinić u polufinalu Europske lige

Milan Badelj i Nikola Kalinić nastupit će u polufinalu Europske lige...

Hrvatska će u polufinalu Europske lige imati dva predstavnika. Među četiri najbolje momčadi plasirali su se Napoli, Fiorentina, Sevilla i Dnjipro, a već ćemo u petak (13 sati) saznati i parove poluzavršnice.

Napoli je u uzvratu kontra Wolfsburga odigrao neriješeno (2:2) te na taj način održao veliku prednost iz prve utakmice (4:1). Domaćini su vodili 2:0 (Callejon, Mertens), no počasni su remi Nijemci ipak uspjeli izvući zaslugama Klosea u 71. minuti te Ivana Perišića dvije minute kasnije.

Svoju je prednost iz prvih utakmica na jedvite jade sačuvala i Sevilla. U St. Peterburgu aktualni se pobjednik Europske lige sučelio Zenitu te na koncu slavio s ukupnim rezultatom 4:3.

Club Brugge doživio je, pak, prvi poraz u Europskoj ligi ove sezone, s 1:0 porazio ih je Dnjipro, no i taj je jedan bio dovoljan da se belgijska momčad oprosti od Europe. Ukupno su odigrali 16 susreta te 11 puta slavili i četiri puta igrali neodlučeno.

Posljednjeg je putnika u polufinale odlučila utakmica Fiorentine i kijevskog Dynama, u kojoj je sretnija i spretnija bila talijanska momčad. Badelj i društvo pred svojim su navijačima pobijedili 2:0 (svesrdnu su pomoć imali u gostujućem veznjaku Jermainnu Lensu, koji je ‘popio’ crveni karton već u 40. minuti utakmice), nakon što je prvi susret završio rezultatom 1:1.