Peru izborio polufinale

Peru je pobjedom protiv Bolivije 3:1 izborio polufinale Copa Americe...

Choclito, maskota Copa Americe/Foto: Gettyimages

U zanimljivoj utakmici Peru je zasluženo svladao Boliviju 3:1 i u polufinalu će igrati protiv Čilea. Od početka je Peru kontrolirao utakmicu. U četvrtoj minuti je Quinonez zaustavio slobodan udarac Farfana. Igrala se osma minuta kad je Guerrero iz daljine pucao preko gola. Peruanci su opet zaprijetili u 15. minuti, kad je Hurtado u posljednji trenutak odbio pokušaj Pizzara s desetak metara. Pet minuta kasnije Peru je okrunio inicijativu. Vargas je prekrasno ubacio s lijeve strane, a Guerrero je sjajno skočio i glavom donio prednost svojoj momčadi. U 23. minuti je Peru odigrao vrhunsku kontru nakon što je Bolivija loše izvela korner. Cueva je prekrasno uposlio Guerrera, koji je rutinski svladao neodlučnog Quinoneza za 2:0.

Bolivija je prvi puta zaprijetila tek u 27. minuti, no lijep udarac Moralesa otišao je preko gola. Dvije minute potom je Gallese zaustavio odličan udarac Morena glavom. Bilo je to kratko razdoblje dominacije Bolivije. U 37. minuti je Farfan, nakon jedne brze akcije, s desetak metara pogodio vratnicu. Peru je u posljednjoj minuti prvog dijela mogao i do trećeg pogotka, no greda je spasila Boliviju nakon prekrasno izvedenog slobodnog udarca Farfana s 25 metara.

Peru je bio bolji i u drugom dijelu. U 52. minuti je Quinonez bio siguran nakon pokušaja Pizarra. Moreno je u 56. minuti opet pokušao glavom, no nije bilo problema za Gallesea. Farfan u 60. minuti nije bio precizan iz daljine, a minutu potom je Penin udarac glavom iz blizine bio neprecizan. Advincula je u 64. minuti sjajno pronašao Farfana, ali odlični napadač Perua je u dobroj prilici pucao pored gola. Igrala se 70. minuta kad je Gallese u kaznenom prostoru oborio Pedriela, ali sudac Roland nije pokazao očiti kazneni udarac.

U 71. minuti je Chumacero s dvadesetak metara pucao preko gola. Dvije minute potom je Guerro s desetak metara glavom pucao pored vratnice. Igrala se 74. minuta kad je Bejarano napravio veliku grešku i dodao loptu Guerreru, a on je iz blizine lako postigao svoj treći pogodak na utakmici i izjednačio se s Vidalom na vrhu ljestvice strijelaca. Nakon ubačaja Advincule u 76. minuti Guerrero je mogao postići još jedan pogodak, ali je iz blizine pucao pokraj gola. Quinonez je u 78. minuti zaustavio udarac Yotuna iz daljine. Lizio je u 83. minuti oboren u kaznenom prostoru, a Moreno je bio siguran s bijele točke za konačnih 3:1 i počasni pogodak Bolivije. U drugoj minuti sudačke nadoknade je Vargas bio neprecizan iz slobodnog udarca.