Peru obranio broncu na Copa Americi

Peru je opet osvojio brončanu medalju na Copa Americi...

Choclito, maskota Copa Americe/Foto: Gettyimages

U susretu za treće mjesto na Copa Americi Peru je svladao Paragvaj 2:0. Tako su Peruanci obranili brončanu medalju osvojenu u Argentini prije četiri godine. Većinu utakmice je Peru bio bolji, no stvorio je jako malo prilika. Paragvaj je bio znatno oslabljen izostancima Santa Cruza, Gonzalesa i Nelsona Valdeza. U sedmoj minuti je Reyna dobro pucao iz daljine, ali Villar je bio spreman. Šest minuta kasnije Vargas je iz slobodnog udarca pucao preko gola. Potom je malo pao ritam igre Perua i Paragvaj je postao ravnopravan. U 24. minuti je Romero lijepo pucao s tridesetak metara, a Galesse je rutinski obranio. Ubrzo je Peru vratio kontrolu nad loptom i Lobaton je u 26. minuti imao odličnu priliku, no loše je reagirao.

Reyna je u 37. minuti opet zaprijetio iz daljine, ali ovog puta nije bio precizan. Igrala se 48. minuta kad je Peru stigao do prednosti. Nakon ubačaja iz kuta obrana Paragvaja je odbila loptu, ali samo do Carilla, a on je sjajnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio lijevi kut nemoćnog Villara. Peru je u drugom dijelu bio mnogo bolji i u 53. minuti je snažan pokušaj Vargasa s dvadesetak metara završio preko gola. Paragvaj je zaprijetio u 66. minuti, no Gallese je rutinski zaustavio pokušaj Romera iz slobodnog udarca s 25 metara. Dvije minute kasnije je obrana Perua u posljednji trenutak otklonila opasnost ispred Beniteza.

Završnica nije bila posebno zanimljiva. U 77. minuti je Ortiz bio neprecizan s 20 metara, a pet minuta potom je Guerro glavom pucao preko gola. U idućoj akciji je Paragvaj imao svoju posljednju priliku, ali udarac Bobadille glavom nije bio problem za sigurnog peruanskog čuvara mreže. Utakmica je odlučena u 89. minuti kad je Carillo sjajno prošao trojicu protivničkih igrača i proigrao Sancheza, koji je ubacio, a Guerrero je rutinski kroz noge Villara pogodio za konačnih 2:0. Iskusni napadač Perua se svojim četvrtim pogotkom na turniru izjednačio s Eduardom Vargasom na vrhu ljestvice strijelaca. Prije četiri godine je Guerrero postigao tri pogotka u utakmici za treće mjesto, kad je Peru slavio protiv Venezuele 4:1.