Pet bronci za hrvatske predstavnike nakon prvog dana Europskog kupa u judu

Prvi dan Europskog kupa u judu koji se održava u Sarajevu bio je uspješan za hrvatske predstavnike.

Nakon završenog prvog dana Europskog kupa u judu iz Sarajeva stižu odlične vijesti. Hrvatske judoke osvojile su čak pet brončanih medalja, četiri u ženskoj te jednu u muškoj kategoriji.

22 hrvatske judoke otputovale su u Sarajevo, a prvoga dana Kupa nastupilo je 13 hrvatskih predstavnika.

Anđela Violić (do 70kg) osvojila je prvu broncu, a Karla Prodan (do 78kg) pobijedila je  Petrunjelu Pavić za osvajanje još jednog brončanog odličja. Zatim su isti uspjeh u istoj kategoriji ostvarile i Tina Radić te Zrinka Močić.

Jedini hrvatski judaš koji je prvoga dana Kupa osvojio broncu bio je Marko Kumrić u kategoriji preko 100kg. U istoj je prilici bio i Ivan Čović, no u borbi za treće mjesto izgubio je od predstavnika Crne Gore.

Završnog dana Europskog kupa u Sarajevu će nastupiti devet hrvatskih predstavnika.