Peti poraz Lokomotive u finalu Arena Cupa

Istra 1961 je osvojila i premijerno izdanje Arena Cupa.

Nogometaši Istre 1961 pobjednici su šestog izdanja Arena Cupa koje je zajednički prganizirala TZ Medulina i Arena Hospitality Group. Istrijani su sa 3:1 u finali bili bolji od Lokomotive kojoj je ovo peti poraz u finalu ovog natjecanja.

Istra 1961 : Lokomotiva 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Perić-Komšić (23), 1:1 Knežević (35), 2:1 Rubić (77), 3:1 Maružin (90).

Istra 1961: Čondrić, Grujević, Julio Rodriguez, Bosančić, Pavić, Obeng, Lončar, Gomes, Sane, Maružin, Perić-Komšić (još su igrali: Burić, Rubić, Caicedo, Paez)

Lokomotiva: Hendija, Hujber, Datković, Knežević, Đurasek, Smoljo, Jakić, M. Burić, Raul Gustavo, N. Burić, Viduka (još su igrali: Matić, Drožđek, Mlinar, Goričan)

Trener Lokosa Goran Tomić u ovom dvoboju je sačuvao svoje ponajbolje igrače Ivanušeca, Radonjića, Uzunija, Majstorovića, Lecjaksa, Kolingera, Kastratija, Karačića i Grbića, no unatoč tome bili su nezgodan suparnik Istri. Povela je Istra u 26. minuti kada je Perić-Komšić glavom pospremio loptu u mrežu nakon centaršuta Maružina. U 35. minuti je Bojan Knežević nakon solo akcije izjednačio rezultat, a Istra je povela ponovo u 77. minuti golom Rubića. Na samom kraju utakmice Maružin je zabio za potvrdu pobjede.

U utakmici za treće mjesto Zaglebie je sa 4:2 bilo bolje od Znojma.