Petra Martić u drugom kolu Aucklanda

Petra u drugom kolu čeka pobjednicu meča između Wozniacki i Brengle.

Petra Martić Facebook

Petra Martić pobjedila je favoriziranu Čehinju Marketu Vondrousovu sa 2:0 u setovima za sat i 28 minuta igre te se tako plasirala u 2. kolo turnira u Novozelandskom Aucklandu.

Prvi set su obje tenisačice držale svoj servis, tek je Vondrousova imala jednu break priliku kod rezultata 3:3. Petra je u 13. igri odigrala puno bolje i uzela tie break sa 7:2. Na otvaranju drugog seta Čehinja uzima break Petri, naša tenisačica uzvraća istom mjerom, te joj nakon toga još jednom oduzima servis za 3:1. Kod 5:2 je Petra imala čak pet break/meč lopti, ali nije uspjela završiti meč, no već u sljedećem servis gemu je bez izgubljenog poena došla do pobjede nad 67 igračicom svijeta.

Petra je ostvarila pet aseva uz dvije duple pogreške te je ukupno osvojila 72 poena naspram Vondousovinih 60. U drugom kolu Petra će ići na pobjednicu dvoboja između prve nositeljice Caroline Wozniacki i Madison Brengle.

Petra Martić – Marketa Vondrousova 7:6(2) 6:3