Petrić dvostruki strijelac u visokoj pobjedi Panathinaikosa

Petrićev Panathinaikos svladao je nizozemski Arnhem s čak 10:0.

Mladen Petrić/Getty Images

Velika većina europskih klubova započela je pripreme za novu sezonu, a među njima su i hrvatski igrači koji punom parom treniraju kako bi spremni dočekali nove izazove.

U prijateljskoj utakmici između nizozemskog Arnhema i grčkog Panathinaikosa koja je završila rezultatom 10:0, Mladen Petrić je dva puta pogodio mrežu Nizozemaca.

Prvi gol zabio je u 13. minuti za vodstvo svog kluba, dok je u 40. minuti prekrasnim udarcem pod gredu sa ruba šesnaesterca zabio za 5:0. Hat-trick za Grke postigao je Šveđanin Marcus Berg.

U dvoboju između Monaca i ukrajinskog Šahtara  pobjedu je odnijela momčad Mircea Lucescua pogocima Marlosa u 6. i 16. te Taisona u 40. minuti.

Kapetan Darijo Srna za pobjedničku momčad odigrao je cijeli susret, dok u ekipi iz Kneževine nije bilo hrvatskog vratara Danijela Subašića i pridošlice Marija Pašalića.