Pjaca opravdao poziv u reprezentaciju, Dinamo svladao Istru

Dinamo je na Maksimiru svladao Istru i povećao bodovnu razliku ispred Rijeke. Istra je ovim porazom došla u situaciju da od sutra preuzme začelje ljestvice deset kola prije kraja prvenstva.

U 26. kolu HNL-a nije se dogodilo nikakvo čudo na Maksimiru. Dinamo je pobijedio Istru 4:1, a ponajviše se Zoran Mamić treba zahvaliti domaćim dečkima Marku Pjaci i Anti Čoriću. Dinamo je u klasičnom nadmetanju “mačke i miša” dobio Istru već u prvom poluvremenu kada je nakon 45 minuta na semaforu bilo 3:1, a pogotke su zabili Machado, Henriquez i Pjaca za Dinamo, dok je Istra tri minute prije kraja poluvremena smanjila zaostatak preko Dinamovog igrača na posudbi, Dine Špehara.

U drugom se poluvremenu situacija na terenu smirila pa je tako bilo i manje zanimljivosti i golova pa tako jedini gol bilježimo u 77. minuti kada Pjaca ponovo pokazuje talent i matira Lovrića. Pjaci je to šesti ovosezonski pogodak. Henriquez se zaista pokazuje kao pojačanje i ovo mu je 12. pogodak ove sezone, dok se Machado drugu utakmicu zaredom upisao u strijelce.

Istra se nalazi na 9. mjestu i ima dva boda više od posljednjeg Zadra, ali i utakmicu više. U slučaju pobjede Zadra, Istra pada na začelje deset kola prije kraja. Na vrhu nema promjene. Dinamo ovom pobjedom bježi drugoplasiranoj Rijeci 14, a trećoj Lokomotivi 25 bodova.