Plivač Nikola Obrovac brončani na Svjetskom prvenstvu

Obrovac je prošle godine na Olimpijskim igrama mladih u Nanjingu u istoj disciplini osvojio zlato...

Nikola Obrovac/Foto: Gettyimages

Hrvatski plivač osvojio je brončanu medalju u na 50 metara prsno na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Singapuru. Vremenom od 28.11 sekundi zauzeo je treću poziciju u konačnom poretku, samo 12 stotinki iza vodećeg Litvanca Andriusa Sidlauskasa.

Obrovac je prošle godine na Olimpijskim igrama mladih u Nanjingu u istoj disciplini osvojio zlato, a u kvalifikacijama u subotu bio je najbrži s istim vremenom, dok je u polufinalu ostvario drugi najbolji rezultat sa 28.21. Srebro je u finalu pripalo Talijanu Nicoli Martinenghiniju.

Peto mjesto u finalnoj utrci na 50 metara zauzeo je Bruno Blašković. To su bila dva jedina finala za Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu.