PLTS: Benko nezaustavljiv, sjajan pogodak Miškića!

Igor Bišćan sjajno nastavlja proljetni dio sezone, Benko i Miškić ponovo zabili.

Nogometno prvenstvo Slovenije ponudilo je 23. kolo, nakon kojeg je Olimpija još povećala prednost na prvom mjestu. Ljubljančani pod vodstvom Igora Bišćana još jednom su iskoristili poraz Maribora i vode sa sedam bodova prednosti.

Derbijem između Maribora i Domžala otvoreno je 23. kolo, susret je odigran u Ljudskom vrtu. Poslije još jedne neuvjerljive predstave slavili su gosti rezultatom 1:2. Kod prvog pogotka u desetoj minuti, puno prostora u kaznenom prostoru domaćina imao je Matija Širok, priliku koristi i pogađa snažnim udarcem. Za novi šok pobrinuo se Lovro Bizjak u trećoj minuti nastavka, žuti su izveli brzi napad i poveli s 0:2. Maribor je imao sjajne prilike, međutim promašuju nemoguće i zaostaju s dva pogotka do 89. minute. Gol nade za Maribor postiže Dare Vršič, ipak do kraja je ostalo premalo vremena i Maribor je upisao drugi ovosezonski poraz.

Do prvog boda u nastavku sezone stiglo je Krško, na svom terenu ugostili su posljednji Ankaran. Domaćin do vodstva stiže u dvadesetoj minuti, iz mrtvog ugla pogodak postiže Luka Vekić. Zeleni su vodili do 75. minute, a tada Čazim Suljić izjednačava iz kaznenog udarca, susret je završen rezultatom 1:1. Gosti iz Ankarana polako se približavaju devetom mjestu, do kojeg im nedostaje svega bod.

Najviše golova bilo je postignutih na susretu između Celja i Triglava iz Kranja, čak sedam. Celje je u vodstvo doveo Nino Pungaršek u 17. minuti, već u sljedećem napadu gosti izjednačavaju golom Mateja Poplatnika. U 32. minuti drugi pogodak na utakmici postiže Poplatnik i uspijeva okrenuti rezultat, s 12 pogodaka trenutno je najbolji strijelac lige. Unatoč promašenom kaznenom udarcu u 16. inmuti, Celje izjednačava pred kraj prvog poluvremena, strijelac je bio Tilen Pečnik. U nastavku utakmice gosti su svladani još tri puta. Za novo vodstvo domaćina u 73. minuti pobrinuo se Lupeta, a tri minute kasnije pobjedu potvrđuje Elvedin Džinić. U sudačkoj nadoknadi za visoku pobjedu drugi pogodak u sezoni postiže Fedor Predragović. Celjani su se nakon pobjede bodovno izjednačili s Rudarom iz Velenja na četvrtom mjestu, dok Rudar ima utakmicu manje.

Bišćan je u Stožicama dočekao razigranog Rudara, Ljubljančani se nisu dali omesti i upisali petu uzastopnu pobjedu. Mrežu gostiju u 30. minuti načeo je u nastavku sezone razigrani Leon Benko, bio je jedini strijelac u prvom poluvremenu. U drugom djelu domaćin zabija još tri gola, iz kaznenog udarca u 49. minuti vodstvo povećava Ricardo Alves. Sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca na 3:0 povećava Danijel Miškić, dok je konačni rezultat postavio Andres Vombergar u 91. minuti. U posljednjih trinaest utakmica preostaje vidjeti može li Bišćan naslov vratiti u Ljubljanu.

Jučer je odigran posljednji susret 23. kola, u Novoj Gorici gostovao je Aluminij. Jedini pogodak postignut je u 73. minuti, strijelac u dresu domaćina bio je Mark Gulič. Gorica je prekinula seriju od četiri poraza, uz to je postigla prvi pogodak u proljetnom djelu sezone.