PLTS: Bišćan i dalje u borbi za naslov, Mujanu nova asistencija

Mrtva trka između Olimpije i Maribora, momčad Igora Bišćana i dalje vodeća.

Samom kraju bliži se i natjecanje Prve lige Telekom Slovenije, momčad Igora Bišćana i dalje je vodeća. Najvišu pobjedu postigao je Maribor, dok su neočekivano visoko poražene Domžale.

U subotu je Maribor s 5:1 svladao gostujući Ankaran, na poluvremenu ljubičasti su vodili s 2:1. S dva pogotka na utakmici najbolji strijelac lige je postao Marcos Tavares, s postignutih 15 zgoditaka. Maribor i dalje vodi trku za naslov s Olimpijom, koja ima i dalje bod prednosti. I drugi subotnji susret završen je pobjedom domaćina, minimalnu pobjedu slavilo je Krško u utakmici s Rudarom iz Velenja. Jedini pogodak je postignut u 81. minuti, a do jedanaestog dodavanja dolazi Tonči Mujan i vodi u poretku asistencija.

Gorica je ugostila trećeplasiranu momčad iz Domžala i nanijela im najviši poraz u sezoni. Domaćin je pobijedio s 4:1, nakon što su na poluvremenu vodili s 1:0. Porazom su Domžale najvjerojatnije ispustile priliku u borbi za naslov prvaka Slovenije. Olimpija je rutinski stigla do 21. pobjede u sezoni, već nakon prvog dijela ostvaren je konačni rezultat, 2:0. Goste je prvim pogotkom u dresu Olimpije načeo Australac Jason Davidson, posuđeni nogometaš Rijeke. Olimpija je zadržala bod prednosti ispred Maribora, dok je Triglav iz Kranja i dalje posljednji.

Utakmicom između Celja i Aluminija završeno je 31. kolo slovenskog nogometnog prvenstva. Protivnicu su na kraju podijelili bodove, završeno je rezultatom 2:2. Svi pogoci postignuti su u drugom dijelu, nakon vodstva domaćina Aluminij stiže do preokreta, ipak do kraja nisu uspjeli zadržati prednost i morali su se zadovoljiti podjelom bodova.