PLTS: Bišćan i dalje vodeći, asistencija Alvira u dresu Domžala

Pobjede vodećih momčadi.

Šest kola prije kraja nogometne Prve lige Telekom Slovenije i dalje je vodeća momčad Olimpije, na klupi s Igorom Bišćanom. Nakon tri neodlučena rezultata, Olimpija je pobijedila i zadržala prvo mjesto na tablici.

Trećeplasirane Domžale na svom su travnjaku s 4:0 svladale pretposljednji Ankaran. Žuti su u svakom od poluvremena postigli po dva zgoditka. Kod pogotka i vodstva domaćih s 3:0, petu asistenciju u sezoni upisao je 24-godišnji Marko Alvir. Domžale su upisale 19. pobjedu u sezoni i zadržali treće mjesto, gdje iza vodećih zaostaju šest, odnosno pet bodova.

Do šeste uzastopne pobjede stigao je Maribor, ovog puta s 1:3 slavili su na gostovanju kod Rudara iz Velenja. Maribor je susret odigrao dan prije Olimpije i nakon jesenskog dijela ponovo preuzeo vrh tablice. Pobjeda prvaka nije bila ugrožena, dva pogotka postigao je Marcos Tavares, a svoje je dodao i Luka Zahović.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak upisao je Triglav iz Kranja, pred praznim tribina s 2:0 svladali su Krško. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, zabili su Luka Majcen i David Tijanić. Tom pobjedom bordo-crveni približili us se pretposljednjem Ankaranu na svega dva boda zaostatka. Kako u vrhu tako i u borbi za opstanak bit će zanimljivo do samog kraja sezone.

Gorica je na domaćem terenu slavila s 3:0, pobijedili su goste iz Celja. Domaćin je time pokazao, da nije slučajno uzeo bod Olimpiji u Stožicama. Ovog puta napravili us korak dalje i svladali favorizirane goste, koji vode borbu za četvrto mjesto. Gorica je vodila na poluvremenu, dok su pobjedu s dva pogotka potvrdili u nastavku.

Važnu pobjedu upisala je Olimpija, kako iz rezultatskog tako i psihološkog aspekta. Dodatni je teret na Bišćanovu momčad stavio Maribor, pobjedom u Velenju. Ljubljančani su do 20. pobjede u sezoni stigli zgodicima Ricarda Alvesa i Issaha Abassa. Do kraja sezone vodeće momčadi susreću se međusobno i ostaje vidjeti tko će na kraju sezoni dignuti pehar.