PLTS: Bišćan iznenadio aktualne prvake, na dnu bez promjena

Bišćan do važne pobjede u borbi za naslov, ali prvenstvo još nije završeno.

Do kraja sezone Prve lige Telekom Slovenije preostala su još dva kola. Do samog kraja Olimpija i Maribor borit će se za naslov prvaka, dok je su u donjem dijelu za opstanak bore Triglav iz Kranja i Ankaran.

Vrlo težak zadatak imao je Igor Bišćan u pripremi svojih nogometaša. Naime, nakon nekoliko propusta u vrhu ih je zamijenio aktualni prvak Maribor, kod kojeg su Ljubljančani u subotu gostovali u 34. kolu. U utakmici punoj drame i preokreta povela je Olimpija već u trećoj minuti, u kaznenom prostoru našao se Dario Čanađija i loptu uspio ugurati u gol. Domaćin je izjednačio te potom i poveo, oba gola zabio je Luka Zahović, u 12. i 52. minuti. Nakon toga ponovo u igru za pobjedu kreće Olimpija i izjednačava pogotkom iz kaznenog udarca u 74. minuti. Minutu prije kraja ubačaj Dine Štigleca u gol pretvara Andreas Vombergar, time se pobrinuo za povratak na vrh svoje momčadi.

Još u petak odigran je susret između Rudara iz Velenja te Gorice, sva tri boda upisali su gosti. Gorica je do pobjede stigla pogotkom iz kaznenog udarca te ostaju i dalje u igri za četvrto mjesto, koje bi moglo neku od momčadi odvesti u europska natjecanja. Rudar i Celje poravnati su na 47 bodova, dok je Gorica osvojila tri boda manje. Susret u Kranju odigran je u žaru borbe za opstanak, a deblji kraj izvukli su domaćini. Gosti su s dva postignuta gola osigurali opstanak među prvoligašima, dok Kranj ostaje u borbi za deveto mjesto, koje vodi u dodatne kvalifikacije za opstanak u ligi.

U nedjelju su bile na rasporedu dvije utakmice, Domžale su s 3:1 pobijedile Krško, a bitnu pobjedu u gostima upisalo je Celje, pobijedivši posljednjeplasirani Ankaran s 0:2. Domžale su do pobjede stigle nakon zaostatka od 0:1, uspjeli su okrenuti rezultat već u prvom poluvremenu. Celje je na krilima Rudija Požega Vancaša, zabio je dva pogotka, upisalo 13. pobjedu u sezoni i prolazak na četvrto mjesto na tablici.