PLTS: Bišćan samo još s bodom prednosti, pogodak Gerca u pobjedi, među strijelcima ponovo Radić

Sve je napetije u slovenskoj nogometnoj ligi, gdje je Maribor nakon tri uzastopna remija Olimpije, stigao na svega bod zaostatka. Posljednje dvije utakmice nogometaši Igora Bišćana odigrali su rezultatom 1:1, dok su jučer remizirali s Goricom, bez postignutog pogotka.

Propuste Olimpije iskoristio je Maribor, kojem je uspio preokret protiv posljednjeplasirane momčadi. Triglav iz Kranja poveo je pogotkom najboljeg strijelca Mateja Poplatnika, a pobjedu aktualnim prvacima s dva zgoditka u prvom dijelu donio je Luka Zahović. U Celju je pobjedom domaćina prekinuta serija neporaženosti Domžala, poraženi su nakon četrnaest utakmica bez poraza. Celje je pogocima Rudija Požega Vancaša i Lovre Cveka vodilo nakon prvog poluvremena, da bi Domžale uspjele postići pogodak nade u 65. minuti, strijelac je bio Shamar Nicholson. Do kraja susreta gosti su ostali i s igračem manje na terenu. Celje je pobjedom uhvatilo Rudar iz Velenja na četvrtom mjestu. Rudar je poražen 12. put u sezoni, s 3:2 slavio je Ankaran. Svih pet pogodaka postignutih je već u prvom djelu. Domaćini su poveli s 3:0, prvi je mrežu gostiju načeo Vedran Gerc, trećim pogotkom u sezoni. Svoje su pridodali Tim Vodeb, zabio je škaricama i Felipe Silva. Pred sam kraj poluvremena Rudar je uspio smanjiti zaostatak, najprije je pogodio Milan Tučić, a rezultat susreta u sudačkoj nadoknadi postavio Dominik Radić. Ankaran je pobjedom pobjegao Triglavu na pet bodova prednosti, dok ima osmoplasirani Aluminij također pet bodova prednosti ispred njih. Aluminij je u posljednjem susretu kola slavio u Krškom. Ponovo su svi golovi postignuti u prvom poluvremenu. Poveli su gosti golom Lucasa Horvata, izjednačio je Estonac Aleksandr Kulinits. Do važne pobjede u borbi za opstanak Aluminij stiže sedam minuta prije kraja, golom Roka Kidriča.