PLTS: Bišćan zadržao prednost, prvijenac Tomaševića

Bišćanova Olimpija zadržala prednost i prvo mjesto, Josip Tomašević prvijencem potvrdio pobjedu Rudara.

Poslije zimske stanke odigrano je 22. kolo Prve lige Telekom Slovenije, ujedno prvo u kojem je odigrano svih pet susreta. U subotu su odigrane tri utakmice, na svima su u prvih 45 minuta mreže mirovale, da bi svi pobjednici u nastavcima postigli po tri pogotka. U nedjeljnim susretima pobjede su upisale gostujuće momčadi.

U Velenju su novo kolo otvorili domaći Rudar i gosti iz Krškog, prije početka susreta uloga favorita pripala je domaćinu. Imao je domaćin kontrolu nad igrom, međutim lopta nije htjela u gol u prvom poluvremenu i ostalo je kod 0:0. U nastavku su ipak tri lopte pospremili iza vratara Marka Zalokara. Lijep pogodak glavom postiže Damjan Trifković odmah nakon izlaska iz svlačionica. Prednost povećava Josip Tomašević u 79. minuti, bio je to njegov prvi pogodak u slovenskoj ligi. U sudačkoj nadoknadi za potvrdu pobjede i četvrtog mjesta pogodak postiže Leon Črnčič.

Prvaci iz Maribora konačno su stigli do pobjede u nastavku sezone, s 0:3 pobijedili su posljednjeplasiranu momčad lige, Ankaran. Pred kraj prvog poluvremena Luka Zahović nije iskoristio kazneni udarac, te je ponovo izgledalo kako će Maribor upisati samo bod. U nastavku su ljubičasti ipak realizirali svoje prilike, za vodstvo je s 20 metara precizan bio Dare Vršič. Šest minuta kasnije, nakon gužve u kaznenom prostoru, pogodak postiže i Zahović. Za konačnih 0:3 među strijelce se upisao Jasmin Mešanović, u 74. minuti također je precizno gađao s ruba kaznenog prostora. Maribor je i dalje drugi, osvojio je četiri boda manje od Olimpije, a imaju i utakmicu manje.

Domžale su ugostile Goricu, kojoj u nastavku nikako ne krene, te su doživjeli i treći uzastopni poraz. Goste je pogotkom glavom načeo Amadej Vetrih u 57. minuti, a na 2:0 povisuje Lovro Bizjak u 71. minuti. Dobru predstavu žuti su potvrdili i trećim pogotkom, kapetan Zeni Husmani zabija devet minuta prije kraja utakmice. Domžale su stigle do šeste uzastopne pobjede u prvenstvu i samim time drže treće mjesto na tablici.

U vrlo teškim uvjetima za igru vodeća Olimpija gostovala je kod Triglava iz Kranja. Igor Bišćan lovio je četvrtu uzastopnu pobjedu i u toj nakani uspio. Zmajčeki su do vodstva stigli nakon brzo izvedenog napada u posljednjim trenucima prvog poluvremena, pobjedu ponovo donosi Issah Abbas. Susret je završen minimalnom pobjedom Ljubljančana, koji s četiri boda prednosti ostaju ispred najbližeg pratioca.

Utakmicom između Aluminija i Celja zaključeno je 22. kolo, a sva tri pogotka su postigli gosti, jednog u svoja vrata. U 23. minuti u vlastitu mrežu loptu je skrenuo Amadej Brecl, bio je to jedini pogodak u prvom poluvremenu. U nastavku gosti s dva gola stižu do preokreta. Iz kaznenog udarca u drugoj minuta nastavka izjednačava Janez Pišek, a pobjedu im s igračem više na terenu donosi Elvedin Džinić u 86. minuti. Celje je zadržalo peto mjesto, dok je Aluminij i dalje na osmom.