PLTS: Bišćanova Olimpija uspješno krenula u lov na naslov prvaka

Twitter @nkolimpija

Posljednjeg vikenda u veljači trebalo je biti na rasporedu pet susreta Prve lige Telekom Slovenija, a kao i u Hrvatskoj probleme je stvaralo vrijeme. Ipak odigrane su tri utakmice 19. kola slovenske nogometne lige.

U subotu su snage odmjerile momčadi s dna tabele, do pobjede je s dva postignuta pogotka stigao posljednji Ankaran. Susret je bio odigran u Novoj Gorici, a Ankaran do vodstva stiže u 16. minuti, pogotkom Ćazima Suljića, zabija uz pomoć grede. Pobjedu je domaćin potvrdio pred kraj susreta, nakon igranja rukom u kaznenom prostoru gostiju, kazneni udarac u pogodak pretvara Hermes Aristotelles Romero Espinoza. Ankaran je stigao tek do druge pobjede u sezoni i iza Triglava sada zaostaje svega dva boda.

Maribor je trebao svoj susret protiv Aluminija odigrati još u subotu, međutim prebačen ja nedjeljni termin. Veći dio utakmice dominirao je aktualni prvak, koji unatoč brojnim pokušajima nije uspio svladati Hrvatskog vratara Matiju Kovačića. Aluminij je tek pred kraj stigao do prilike za postizanjem pogotka. Susret je završen rezultatom 0:0, što je pošlo za rukom Olimpiji Igora Bišćana.

Ljubljančani su u Stožicama ugostili petoplasirano Celje i uspjeli slaviti s 2:1. Sve bitno dogodilo se u posljednjim minutama utakmice. Gosti iz Celja imali su nekoliko prilika, iz kojih su pogađali okvir gola. Olimpiju je nakon propuštene prilike gostiju, u vodstvo doveo Issah Abass u 85. minuti. Izgledalo je kako je Bišćan upisao tri boda, ipak tri minute kasnije izjednačava Joaquim Manuel Welo Lupeta, koji se sam snašao pred domaćim vratarom. Veselje svojim navijačima donio je Brazilac Ricardo Alves Coelho Da Silva u 95. minuti iz slobodnog udarca. Pobjedom je Olimpija stigla na korak do prvog mjesta, Maribor ima svega bod prednosti.