PLTS: Bobičanec odličan protiv Maribora, Melnjak strijelac, Štiglec asistent

Uspješno kolo hrvatskih nogometaša u Sloveniji.

Slovensko nogometno prvenstvo ostalo je bez neporaženih momčadi, Mura je na svom terenu svladala Maribor, koji je tako upisao prvi poraz. U visokoj pobjedi Mure sudjelovao je i Luka Bobičanec, kod prvog zgoditka svoje momčadi upisao je asistenciju, a u posljednjoj minuti postigao pogodak za potvrdu visoke pobjede od 4:1.

U Velenje su gostovale Domžale, gosti su poveli već u sedmoj minuti, a strijelac je bio Dario Melnjak. Gosti su prednost držali do 85. minute, tada Rudar u tri minute stiže do preokreta i pobjede s 2:1. Olimpija nije iskoristila poraz Maribora i nakon remija s gostima iz Krškog, smanjila zaostatak na pet bodova. Olimpiju je u vodstvo doveo Lupeta na asistenciju Dine Štigleca. Gosti su uspjeli iznuditi bod 15 minuta prije kraja susreta.

U ponedjeljak su odigrane dvije utakmice, Gorica i Celje odigrali su neriješeno, dok je Aluminij doma pobijedio Triglav iz Kranja, na oba susreta pogotci su postignuti u prvim poluvremenima.

Maribor i dalje vodi, s pet bodova prednosti ispred Olimpije.