PLTS: Dodavanje Štigleca za bod u derbiju, sedam golova Celja u pola sata

Odigrani su susreti 25. kola u slovenskoj ligi.

Nakon 25. kola Prve lige Telekom Slovenije i dalje vodi Bišćanova Olimpija, u derbiju su remizirali s Mariborom i napravili korak bliže prema osvajanju naslova. Ispred Maribora, koji je odigrao utakmicu manje, imaju deset bodova prednosti.

Posljednja utakmica tog kola odigrana je u Ljubljani između vodećih momčadi, ljubljanska Olimpija nije iskoristila dominaciju u prvom dijelu i na kraju se morala zadovoljiti podjelom bodova. Zmajčeki su poveli pogotkom Mitcha Apau u 69. minuti, koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru nakon centaršuta Dina Štigleca. Do kraja susreta Maribor izjednačava pogotkom Luke Zahovića u 82. minuti, najbrži je bio na ubačaju na drugu stativu. Olimpija i dalje drži prvo mjesto, dok Mariboru na drugom mjestu prijete Domžale, koje su osvojile samo tri boda manje, a imaju i utakmicu manje.

U Novoj Gorici domaća Gorica ugostila je Rudar iz Velenja i nakon devedeset minuta završeno je remijem, na semaforu je bilo 1:1. Gosti su poveli iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, uspješan je bio Ibrahim Šehić. Na samom početku drugog dijela izjedačava Amel Džuzdanović i to svojim prvim pogotkom u sezoni. Gorica je zadržala šesto mjesto, dok je Rudar ostao na četvrtom i zaostaje devet bodova iza trećeplasiranih Domžala.

U petak je u Kidričevom bio na rasporedu susret između Aluminija i Triglava iz Kranja. Bio je to dvoboj začelja u kojem su nova tri boda upisali domaćini. Pobjedu Aluminiju donio je Arafat Mensah s tri pogotka, zabijao je u 51., 83. i 93. minuti utakmice. Jedini strijelac u redovima Triglava bio je David Zec u 79. minuti. Aluminij je utvrdio osmo mjesto na tablici i Triglavu bježi šest bodova.

U Celju se nakon prvog poluvremena nije mogla naslutiti golijada domaćina, jer je Ankran nakon 45 minuta igre vodio s 0:1, strijelac je bio Tim Vodeb. Nakon tri crvena kartona nogometaša Ankarana u drugom poluvremenu, domaćin je u pola sata igre postigao sedam zgoditaka. Po pogodak su postigli Žinko, Vancaš, Džinić i Predragović, dva puta uspješan je bio Pungaršek, a jedan pogodak u vlastitu mrežu postigao je Suljić. Celjani su i dalje na petom mjestu, dok je Ankaran posljednji.

Do devete uzastopne pobjede stigle su Domžale, s 1:2 slavile su na gostovanju kod Krškog. Već u prvih šest minuta postignuta su dva gola, domaćine je u drugoj minuti u vodstvo poveo Leo Ejup, da bi Senijad Ibričić iz kaznenog udarca izjednačio. Pobjedu gostima donio je Nermin Hodžić minutu prije kraja susreta. Domžale fenomenalnom serijom stižu na korak do drugog mjesta na tablici.

Rezultati 25. kola:

ND Gorica – NK Rudar Velenje 1:1 (Džuzdanović 52′; Šehić 48′ –  11m)

NK Aluminij – NK Triglav Kranj 3:1 (Arafat Mensah 51′, 83′, 93′; Zec 79)’

NK Celje – Ankaran Hrvatini 7:1 (Žinko 60′, Vancaš 73′, Suljić 77′ (AG), Pungaršek 84′, 86′, Džinić 89′, Predragović 93′)

NK Krško – NK Domžale 1:2 (Ejup 2′; Ibričić 6′ – 11m, Hodžić 89′)

NK Olimpija – NK Maribor 1:1 (Apau 69′; Zahović 82′)