PLTS: Filipović i Mujan potvrdili pobjede Gorice i Domžala

Odigrano je prvo kolo slovenske lige.

Odigrano je prvo kolo Prve lige Telekom Slovenije, koju je u prošloj sezoni osvojila ljubljanska Olimpija pod vodstvom Igora Bišćana. Nakon osvojene dvostruke krune Bišćan je smijenjen s mjesta trenera.

U petak su novu nogometnu sezonu otvorili Aluminij i Celje utakmicom u Kidričevom. Poveli su gosti iz kaznenog udarca u 14. minuti utakmice, a Aluminij stiže do izjednačenja svega šest minuta kasnije. U nastavku domaćin stiže do prve pobjede u sezoni, također iz kaznenog udarca za pobjedu s 2:1 pogađa Matic Vrbanec. Ponovno se među prvoligaše vratila Mura i u prvom susretu protiv Kranja osvojila bod. Oba pogotka postignuta su u prvom dijelu, za vodstvo Mure gosti su zabili u vlastitu mrežu, dok je bod gostima pogotkom u 25. minuti donio Tom Žurga.

Loše je u sezonu krenuo prošlogodišnji prvak Olimpija, nakon ispadanja iz kvalifikacija za Ligu prvaka, s 2:0 svladala ih je Gorica. Domaći su pogotkom Žige Lipuščka stigli do vodstva već u trećoj minuti, a pobjedu je potvrdio 21-godišnji hrvatski napadač Andrija Filipović, zabio je četvrti pogodak u dresu Gorice.

Najvišom pobjedom prvog kola po naslov je krenuo Maribor, u Velenju kod Rudara slavili su sa čak 0:5. Nakon prvog poluvremena domaćin imao je minimalan zaostatak, pogodio je Saša Ivković. U nastavku susreta po dva pogotka postigli su Dino Hotić i Luka Zahović. Posljednji susret odigran je u Domžalama, a domaćin je stigao do pobjede s 2:0. Tek su u nastavku uspjeli postići pogotke, poveli su pogotkom gostiju u vlastiti gol. Domaća tri boda lijepim pogotkom potvrdio je bivši igrač Krškog i najbolji asistent iz prošle sezone, Tonči Mujan.