PLTS: Hrvati učinkoviti i u slovenskoj ligi!

Hrvati raspoloženi u slovenskom prvenstvu, u 21. kolu zabili osam pogodaka.

Nogometno prvenstvo Slovenije nastavljeno je 21. kolom, koje zbog vremenskih neprilika također nije odigrano u potpunosti. Dvije utakmice odigrane su u utorak, dok su preostale dvije bile na rasporedu dan kasnije. U vrhu nema promjena, i dalje je vodeća Olimpija Igora Bišćana, koja je povećala prednost na četiri boda, time da je drugi Maribor odigrao utakmicu manje.

Prvu utakmicu odigrali su Ankaran i Domžale, susret je zbog snijega odigran u Novoj Gorici. Domžale su i prije početka važile za favorite i tu uloga opravdale u 90. minuta igre. Već u četvrtoj minuti žute u vodstvo dovodi Dario Melnjak, nekadašnji nogometaš Belupa, a iskustvo je stekao i u Belgiji te Azerbejdžanu. Za vodstvo s 0:2 gol postiže još jedan Hrvat, u 38. minuti strijelac je bio Marko Alvir. U drugom poluvremenu Domžale su postigle još dva pogotka, trećeg postiže Lovro Bizjak u 64. minuti, dok je visoku pobjedu potvrdio Melnjak, pred kraj susreta. Domžale su pobjedom zadržale treće mjesto.

Uzbudljivo je bilo u Mariboru, prvo poluvrijeme završeno je bez golova, što su protivnici nadoknadili u nastavku. Prvi so poveli gosti pogotkom Milana Tučića u 56. minuti, unatoč tome da je Maribor imao više loptu u svojim nogama. Uslijedio je preokret, izjednačava najbolji strijelac Maribora Marcos Tavares u 64. minuti, a pet minuta prije kraja utakmice za preokret pobrinuo se Jasmin Mešanović. Uslijedio je novi šok u Ljudskom vrtu, za 2:2 gol postiže 21-godišnji Dominik Radić, bivši član Intera iz Zaprešića i Slaven Belupa.

U dvoboju sredine tablice Celjani su ugostili Goricu. Pobjeda je ostala u rukama domaćina, u svakom poluvremenu po jedna lopta je završila iza leđa gostujućeg vratara. U ranoj fazi utakmice Celje u vodstvo dovodi Luka Kerin, bilo je to već u četvrtoj minuti. Celju su do pobjede pomogli i gostujući nogometaši, u 66. minuti loptu u vlastiti gola šalje Alen Jogan. Celjani su na petom mjestu, četiri boda ispred jučerašnjeg protivnika.

Posljednja utakmica odigrala se u Stožicama, momčad Igora Bišćana dočekala je Aluminij, u prve dvije utakmice bili su bez poraza. Golijadu je u šestoj minuti otvorio Leon Benko, ipak vodstvo Olimpije potrajalo je svega tri minute, kada izjednačava Josip Zeba. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Olimpiju u zasluženo vodstvo dovodi Dino Štiglec, postigao je drugi pogodak u sezoni. U nastavku su Ljubljančani postigli još tri pogotka, za 3:1 drugi pogodak na utakmici postiže Benko. U 63. minuti vodstvo povećava Rok Kronaveter, a sedam minuta kasnije prvijenac u prvenstvu zabija Danijel Miškić, nekadašnji član Dinama iz Zagreba i Lokomotive. Bišćanova momčad pobjedom je potvrdila vodeće mjesto na tablici.