PLTS: Maribor sa četiri pogotka samo do boda, Olimpija smanjila zaostatak

Četvrtina prvenstva je iza nas.

Na četvrtini prvenstva Prve lige Telekom Slovenije na prvom mjestu ostaje Maribor, ispred aktualnih prvaka Olimpije imaju četiri boda prednosti.

Susret kola odigran je u Mariboru, gdje su gostovale tradicionalno neugodne Domžale. Gosti su poveli već u 18. sekundi utakmice, kada su nogometaši Maribora postigli zgoditak u vlastitu mrežu. Lovio je Maribor priključak i u desetoj minuti izjednačio, da bi prije samog kraja poluvremena stigao i do vodstva od 2:1. U drugom djelu Domžale ponovo stižu domaćina, koji i drugi put na utakmici pogađaju u vlastitu mrežu. Ispalo je, da su nogometaši Maribora postigli sva četiri pogotka i unatoč tome osvojili samo bod.

U Gorici je gostovalo Krško, a veći dio susreta prevladavali su gosti. Domaćin je iskoristio prvu pravu priliku, što im je donijelo novu pobjedu i treće mjesto na tablici. Minimalnu pobjedu upisalo je i Celje, jedini pogodak je postigao Rudi Požeg Vancaš, sa četiri pogotka najbolji strijelac svoje momčadi. Celje je pobjedom nad Murom na tablici preskočilo svog protivnika i s dva boda prednosti zauzima šesto mjesto.

Do druge pobjede u sezoni stigao je Rudar iz Velenja, rezultatom 1:2 slavio je na gostovanju kod Triglava iz Kranja. Poveli su gosti iz kaznenog udarca, ali je domaćin uzvratio istom mjerom na početku drugog djela. Pobjedu gostima donio je Nejc Pušnik pogotkom u 64. minuti. Triglav s devet bodova zauzima osmo mjesto, dok je Rudar i dalje posljednji, sa sedam osvojenih bodova.

Olimpija i Aluminij odigrali su posljednji susret devetog kola i pobjeda je ostala u rukama domaćina. Tri pogotka domaćin je postigao u razmaku od šest minuta, dva je zabio Andreas Vomberger te jednog Rok Kronaveter. Pobjeda Olimpije nije bila ugrožena, iako je zaostatak deset minuta prije kraja smanjio Mario Lucas Horvat, iz kaznenog udarca. Olimpija je iskoristila remi Maribora te im se približila na četiri boda zaostatka, a Aluminij ostaje u gornjem djelu prvenstvene tablice.

Rezultati 9. kola:

ND Gorica – NK Krško 1:0 (Gulič 80’)

NK Maribor – NK Domžale 2:2 (Mlakar 10’, Ivković 42’; Viler 1’ (AG), Ivković 64’ (AG))

NK Triglav Kranj – NK Rudar Velenje 1:2 (Gajić 53’ (11m); Trifković 29’ (11m), Pušnik 64’)

NK Celje – NŠ Mura 1:0 (Požeg Vancaš 31’)

NK Olimpija – NK Aluminij 3:1 (Vombergar 50’ (11m), 55’, Kronaveter 56’; Horvat 80 (11m))