PLTS: Među strijelcima trojica Hrvata, Uremović do prvijenca

Olimpija novim remijem gubi prednost ispred Maribora i Domžala.

Vikend je ponudio pet utakmica Prva liga Telekom Slovenije, nakon 28. odigranih kola Maribor se još približio Olimpiji Igora Bišćana.

Prvi su na teren izašli nogometaši Aluminija i Maribora, gosti su lovili četvrtu uzastopnu pobjedu. Aktualni prvaci obranu Aluminija slomili su tek u 64. minuti, kada za vodstvo pogađa Jan Mlakar. Gosti su ostali bez vratara deset minuta prije kraja, izravni crveni karton dobio je Jasmin Handanović. Unatoč igraču manje Maribor potvrđuje pobjedu u 88. minuti, za 0:2 gol je postigao Amir Dervišević.

Gorica je doma dočekala Krško i uzvratila im za minimalni poraz u srijedu. Domaćinu su do vodstva pomogli gosti, u 20. minuti u vlastitu mrežu loptu šalje Jan Gorenc. Minimalnim vodstvom Gorice odlazi se na odmor, koja dvije minute prije kraja koristi još jednu priliku i pobjeđuje s 2:0, pogodak je zabio Mark Gulič. Gorica je tako nakon dva poraza uspjela slaviti, samim time je povećala prednost ispred Krškog na pet bodova.

U borbi za opstanak snage su odmjerili Triglav iz Kranja i Ankaran, susret je završen s podjelom bodova. Triglav je u vodstvo poveo Matej Poplatnik, s 13 pogodaka najbolji strijelac lige. Gosti izjednačavaju u 63. minuti, pogodak je postigao Riječanin Vedran Gerc. Šest minuta prije u redovima domaćina isključen je Gašper Udovič. Za preokret se pobrinuo Tim Vodeb, među strijelce se upisao petnaest minuta prije kraja susreta. Minutu prije pogotka za vodstvo, teren je zbog crvenog kartona napustio još jedan nogometaš Triglava, isključen je Vlado Šmit. To nije zaustavilo nogometaše Triglava i uspijevaju iznuditi važan bod u 79. minuti, strijelac je bio Nejc Pušnik. Obje momčadi ostaju na dnu tablice, Ankaran je na devetom mjestu s dva boda prednosti ispred Triglava.

Vodeća Olimpija gostovala je kod Celja, koji je u prvom djelu potpuno nadigrao zeleno-bijele. Domaći su vodili igru u prvom djelu i poveli u 16. minuti pogotkom Rudija Požega Vancaša. Imali su Celjani još prilika, ipak ostalo je kod minimalnog vodstva. U nastavku je više od igre imala Olimpija, koja izjednačava u 20. minuti drugog poluvremena. Nakon kornera najviši je bio Filip Uremović, koji zabija prvi pogodak u dresu Olimpije. Suparnici su podijelili bodove i time je Olimpija dozvolila, da se Maribor približi na svega tri boda zaostatka.

Posljednji susret 28. kola odigrale su Domžale i Rudar iz Velenja, još jednu odličnu igru prikazali su žuti i slavili s 3:0. Domaćin je već u prvom dijelu stigao do pobjede, pred sam kraj je bio iz kaznenog udarca precizan Senijad Ibričić, a među strijelce se upisao i Gaber Dobrovoljc. Pobjedu domaćina potvrdio je Petar Franjić pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Domžale uvjerljivim igrama i dalje drže treće mjesto, te ozbiljno prijete Olimpiji i Mariboru u borbi za naslov prvaka.