PLTS: Mujan među najboljim strijelcima

Odigrano je još jedno kolo.

Odigrano je treće kolo Prve lige Telekom Slovenije i došlo je do promjene u vrhu, nakon visoke pobjede na prvo mjesto stigao je Maribor.

Najuspješniji slovenski klub natječe se u Europi i u slovenskom prvenstvu, gdje je na gostovanju kod Aluminija slavio s visokih 2:5. Za goste je tri pogotka postigao Jasmin Mešanović, unatoč dva gola domaćina pobjeda ljubičastih nije bila ugrožena. Nakon ispadanja iz europskih kvalifikacija Domžale su pretrpjele visok poraz u Murskoj Soboti, novi prvoligaš svladao ih je s 5:1. Jedini pogodak za žute postigao je Tonči Mujan, pogodak je zabio u svakoj prvoligaškoj utakmici Domžala i u vrhu je ljestvice strijelaca. Domžale su porazom prepustile vodeće mjesto na tablici.

Aktualni prvak Olimpija i dalje ne zna za pobjedu u prvenstvu, nakon remija u Krškom, u Stožicama nisu uspjeli zadržati vodstvo 2:0. Celje je zabilo po pogodak u svakom poluvremenu i zasluženo osvojilo bod u Ljubljani.

U ponedjeljak su odigrane dvije utakmice, Rudar iz Velenja ugostio je Krško, dok je u Gorici gostovao Triglav iz Kranja, obje utakmice završene su rezultatom 1:1. U Velenju su poveli gosti pa je Rudar lovio izjednačenje, dok je u Gorici u prvom poluvremenu poveo domaćin, a gosti su izjednačili petnaest minuta prije kraja susreta.

Rezultati 3. kola:

NK Aluminij – NK Maribor 2:5 Vrbanec 77’ (11m), Petrovič 93’; Mešanović 31’, 52’, 84’, Dervišević 62’ (11m), Mlakar 91’

NŠ Mura – NK Domžale 5:1 Kous 6’, Kouter 38’, 77’, Šušnjara 60’, 72’; Mujan 68’

NK Olimpija Ljubljana – NK Celje 2:2 Kapun 7’, Savić 14’; Lupeta 31’, Požeg Vancaš 56’ (11m)

NK Rudar Velenje – NK Krško 1:1 Tučić 53’; Da Silva 24’