PLTS: Muminović i Štiglec prijevremeno završili, Maribor i dalje vodeći

Novo kolo je iza nas.

Osmo kolo nogometne Prve lige telekom Slovenije nije ponudilo velikih promjena, nakon četvrte pobjede u sezoni Olimpija je skočila na drugo mjesto. Hrvatski nogometaši ostali su bez statističkog učinka.

Susret vrha prvenstvene tablice nije ponudio zgoditaka, što je iskoristila ljubljanska Olimpija. Prijevremeno je susret završio Sanin Muminović, koji se u Kidričevo vratio iz Iraka. U osmom kolu nije bilo puno zgoditaka, u Velenju između domaćeg Rudara i Celja odlučio je pogodak Mitje Lotriča u desetoj minuti.

U Krškom je gostovala vodeća momčad lige iz Maribora. Domaću obranu svladali su tek u drugom poluvremenu u razmaku od tri minute i stigli do šeste pobjede u sezoni. Ispred aktualnih prvaka imaju šest bodova prednosti. Teško gostovanje čekalo je Olimpiju, ipak, kod Mure u Murskoj Soboti stigli su do pobjede od 0:2. U uzavreloj atmosferi, kod vodstva Olimpije s 0:1, isključeni su Luka Šušnjara i Dino Štiglec. Olimpija je pobjedu potvrdila u 90. minuti pogotkom Marka Putinčanina.

Još jedan poraz doživjele su Domžale, na domaćem terenu svladao ih je Triglav iz Kranja. Gosti su poveli u 25. minuti, da bi Domžale izjednačile pred sam kraj. Uzbudljivosti nije bilo kraja i gosti su upisali drugu pobjedu pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Rezultati 8. kola:

NK Aluminij – ND Gorica 0:0 Crveni karton: Muminović 70’

NK Rudar Velenje – NK Celje 0:1 Lotrič 10’

NK Krško – NK Maribor 0:2 Mlakar 56’, Hotić 59’

Crveni karton: Ejup 78’

NŠ Mura – NK Olimpija 0:2 Kronaveter 29’, Putinčanin 90’ Crveni karton: Šušnjara 68’; Štiglec 68’

NK Domžale – NK Triglav Kranj 1:2 Klemenčič 90’; Gajić 25’, Mlakar 91’