PLTS: Pobjede vodećih pred derbi, novo dodavanje Bobičanca

Odigrano je novo kolo.

Odigrano je 13. kolo Prve lige Telekom Slovenije nakon kojeg i dalje vodi Maribor, s pet bodova prednosti ispred Olimpije.

Mura je na svom travnjaku dočekala nogometaše Rudara iz Velenja i upisala četvrtu pobjedu u sezoni. Kod prvog zgoditka domaćina sudjelovao je Luka Bobičanec, upisao je petu asistenciju i samim time drži položaj trećeg asistenta lige. Gosti su izjednačili još u prvom poluvremenu, da bi Mura u 72. minuti iskoristila prednost igrača više i zabila za 2:1.

Vodeći Maribor gostovao je u Novoj Gorici i pobjedom s 0:3 pred derbi zadržao prednost ispred Olimpije. Gosti su poveli u prvom poluvremenu, a pobjedu potvrdili pred sam kraj susreta, dva pogotka upisao je Jasmin Mešanović. Susret između Aluminija i Domžala završen je bez pobjednika i rezultatom 0:0. Posljednje minute susreta Aluminij je odigrao s igračem više na travnjaku, rezultat se unatoč tome nije promijenio. Aluminij je zadržao prednost od dva boda ispred Domžala.

Celje je ugostilo posljednjeplasirano Krško i stiglo do pobjede petnaest minuta prije kraja susreta. Gosti su poveli već u osmoj minuti, pogotkom Dalibora Volaša, međutim, pet minuta kasnije kazneni udarac u pogodak pretvara Mitja Lotrič. Za još jednu pobjedu žutih pobrinuo se Rudi Požeg Vancaš u 74. minuti utakmice. Triglav iz Kranja gostovao je u Stožicama, pobjedu su upisali domaćini. Pred sam kraj prvog poluvremena zabija Rok Kronaveter, dok pobjedu s 2:0 u 69. minuti potvrđuje Kingsley Boateng. Aktualne prvake u subotu čeka teško gostovanje u Ljudskom vrtu s Mariborom.