PLTS: Pogodak Filipovića, asistencija Bobičanca

Maribor ostaje vodeći prije reprezentativne stanke.

Prije reprezentativne stanke odigrano je 12. kolo Prve lige Telekom Slovenije, vodeći ostaje Maribor.

U petak su u Krškom snage odmjerili istoimeni domaćin i Rudar iz Velenja, a susret je savršen bez pogodaka. Rudar je zadržao dva boda prednosti ispred Krškog, momčadi zauzimaju posljednja mjesta na tablici.

Maribor je pobjedom s 2:1 protiv Aluminija zadržao prednost od pet bodova ispred Olimpije. Zanimljiv susret odigran je između Domžala i Mure, nakon vodstva od 2:0, momčad iz Murske Sobote uspjela je izjednačiti na 2:2. Kod prvog pogotka Mure, u 87. minuti, gosti su imali dva nogometaša više na terenu, asistencijom je sudjelovao Luka Bobičanec. Večernji susret završen je pobjedom Olimpije u Celju, koja je novom pobjedom zadržala drugo mjesto na tablici. Olimpija je slavila nakon zaostatka od 1:0, a pobjednički pogotci postignuti su pred kraj susreta.

Najviše zgoditaka je postignuto u Kranju, domaći Triglav s 2:4 izgubio je od Gorice. U pobjedi gostiju među strijelce upisao se i Andrija Filipović, postigao je pogodak za 2:3 u 68. minuti susreta.